time-ua.com

Як відбуватиметься реінтеграція ОРДЛО – Гримчак озвучив поетапний план

Українські легітимні вибори на Донбасі стануть можливі, тільки коли в ОРДЛО буде гарантовано безпеку

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак.  

Гримчак також озвучив план МінТОТ і загалом команди Президента України з деокупації Донбасу: "Ми бачимо, як миротворчу місію, – тимчасова перехідна адміністрація, яка матиме три складові. Перша – військова. Тобто миротворці ООН мають вийти на кордон і повністю його контролювати. Для того щоб не заходили сюди гуманітарні конвої, не завозили сюди зброю тощо. Друге – поліцейська місія. Це місія, яка повинна забезпечувати правопорядок на вулицях звільнених міст, містечок, сіл і селищ. І третє – повинна бути цивільна адміністрація. Це ті люди, які фактично забезпечуватимуть функціонування комунальних служб, продовольства та багато іншого на звільнених територіях. Після того як це відбудеться, протягом якогось часу, коли будуть досягнуті якісь безпекові показники, коли туди повернуться правоохоронні органи України і коли там буде забезпечене проведення виборів, так ми можемо казати, що ми можемо провести ці вибори, як це сказала Ангела Меркель".

Як відомо, вчора канцлер Німеччина Ангела Меркель прокоментувала фейкові вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу, що мають відбутися 11 листопада, та озвучила своє бачення того, як мають насправді відбуватися українські легітимні вибори в ОРДЛО: "Потрібно підготувати вільні, розумні, справедливі вибори з допомогою спостерігачів ОБСЄ. Звичайно, у виборах повинні брати участь усі партії, а також внутрішні переселенці. І ця інформація повинна бути надана громадянам. Це досить важко. Спостережна місія ОБСЄ повинна отримати доступ до всієї території, зараз у нас із цим дуже великі проблеми".

Гримчак своєю чергою сказав: "На 11 листопада там призначили фейкові вибори, і Меркель сказала, що проведення цих виборів – це порушення Мінського процесу. І тому, наскільки, я розумію, будуть додаткові санкції на Російську Федерацію за чергове порушення Мінського процесу. А те, що вона розповідала, – це те, як бачить і Європа, і ми в тому числі. Це вибори після деокупації, коли там не буде російських військ і найманців, коли будуть роззброєнні незаконні збройні формування, які там ще залишаться, коли буде забезпечена безпека, а далі вибори мають відбутися згідно із законодавством України".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Ніби вимерло все": у мережі з'явилися кадри з окупованого Донецька – ФОТО

Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/

Попередній матеріал
"БлогПост": Гостем п’ятничного формату HATE NIGHT SHOW стане екс-заступник голови МІП Тетяна Попова
Наступний матеріал
Гримчак про ситуацію в Азовському морі: "РФ зменшила кількість зупинок суден"

Меркель заявила, що більше не балотуватиметься на пост канцлера Німеччини

"БлогПост": Гостем п’ятничного формату HATE NIGHT SHOW стане екс-заступник голови МІП Тетяна Попова

Гримчак: На Донбасі все мало закінчитися ще в цьому році

Меркель і прем’єр-міністр Польщі закликали Росію поважати українські кордони

Що залишилось за кадром зустрічі Порошенка і канцлера Німеччини Меркель – ФОТО

"БлогПост": Чи справді детективи НАБУ стежили за центральною синагогою Києва