Володимир Зеленський зустрівся з головами парламентських фракцій
Володимир Зеленський зустрівся з головами парламентських фракцій Facebook / Тетерук Андрій

Як відбувалася зустріч Зеленського із головами фракцій у ВР та хто не прийшов – всі подробиці (оновлено)

Читайте по-русски
Розмова тривала близько двох годин, без присутності ЗМІ за зачиненими дверима

Перший раз у парламенті. У Верховній Раді відбулася зустріч голів та представників фракцій з новообраним Президентом Володимиром Зеленським. Про таке повідомляє журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.

Розмова тривала близько двох годин, без присутності ЗМІ за зачиненими дверима. Втім, промовисту світлину зі зустрічі зробив народний депутат Андрій Тетерук.

Не прийшли на зустріч лише депутати від "Радикальної партії". Зголосилися спілкуватися голови фракцій "Опозиційного блоку", "Самопомочі" та депутатської групи "Відродження". Також були присутні представники БПП, "Батьківщини" та "Народного фронту".

Новообраний Президент приїхав до Верховної Ради у супроводі кількох людей, зокрема, зі Сергієм Шефіром – своїм давнім бізнес-партнером по "95 кварталу" та роботі в команді КВК.

Потому, під час спілкування із журналістами Зеленський зазначив, що наполягав на даті інавгурації 19-го травня. Однак, це питання депутати остаточно вирішать лише на наступному пленарному тижні. Крім того, новообраний президент зазначив, що питання розпуску парламенту поки обговорювати зарано, адже він досі не має президентських повноважень.

Зеленський сказав: "Ми запропонували нашу дату 19 травня для інавгурації, тому що є зв'язок з іноземними гостями,  які хочуть зрозуміти і свій графік, тому що всі хочуть приїхати до нас в Україну, всі хочуть послухати, будемо ми розпоскати парламент чи ні. Зарано про це говорити – ще немає повноважень".

А Віктор Бондар, співголова депутатської групи "Відродження", сказав: "Пан Зеленський перший раз окунувся в таку атмосферу, коли він відчув, що таке парламент, наскільки складно приймати рішення, дві години ходили по колу. Начебто просте питання – визначити дату інавгурації. Але багато було технічних питань".

Прокоментував зустріч і народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко: "У деяких депутатів представників фракцій пересторога, щодо передчасних виборів. У мене такої перестороги немає. Я вважаю, що в нас немає якихось питань для передчасних виборів. Верховна Рада працює". 

ОНОВЛЕННЯ. Підсумувала те, про що говорили на зустрічі, віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Так, головними темами стали інавгурація, агресія РФ та виборча система.

"Під час зустрічі колеги з інших фракцій піднімали питання ставленння новообраного президента до виборчої системи (мажоритарка чи списки), можливостей розпуску парламенту, законів про імпічмент і ТСК , інше. Я зосередилася на ключовій для мене темі зовнішньої політики і зовнішньої агресії РФ проти України. Наголосила, що вже першим викликом для новообраної команди стане червень, коли в ЄС будуть дискусіі щодо продовження санкцій і важливо добитися їх пролонгації", – написала Геращенко.

Як повідомляв 5.UA, у Верховній Раді зібралися голови парламентських францій, народні депутати на зустріч з Головою ВР Андрієм Парубієм та новообраним президентом Володимиром Зеленським, щоб обговорити проведення інавгурації. Зеленський повідомив журналістам, що пропонуватиме призначити інавгурацію на 19 травня.

Попередній матеріал
"Це треба бачити": Ілля Кива про Капліна, Мороза й Авакова у "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі"
Наступний матеріал
Із Харкова до Львова спецбортом доправили 13 поранених армійців ЗСУ
Loading...