Олександр Куницький
Олександр Куницький Alexander Kunitsky / Facebook

Як "слуга" Куницький обслуговує свої бізнес-інтереси та хотів установити електрозаправку в дворі ВР – "Схеми"

Читайте по-русски
За даними журналістів, депутат через ГПУ і ДБР вирішував проблеми групи приватних компаній з силовиками

Журналісти програми "Схеми" дізналися, що нардеп від "Слуги народу" Олександр Куницький використовує владні повноваження та інструменти в інтересах приватного бізнесу.

За інформацією журналістів, Куницький, будучи вже нардепом, просував інтереси "Автоентерпрайз" – групи приватних компаній, які займаються імпортом електрокарів з-за кордону і виготовленням та встановленням зарядних станцій для них.

"Схеми" повідомляють, що Куницький, будучи членом парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, подавав офіційні депутатські звернення в ГПУ і ДБР, щоб вирішувати проблеми цього бізнесу з силовиками.

Крім того, Куницький розмістив свої громадські приймальні депутата за адресами офісів групи компаній "Автоентерпрайз", що ускладнило можливість проведення там слідчих дій.

"Також депутат здійснював спроби встановити зарядну станцію мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради і просував інтереси цього бізнесу, подаючи законопроекти, які безпосередньо пов'язані з ринком електромобільної інфраструктури", – йдеться в розслідуванні.

Журналісти встановили, що на другий місяць депутатства Куницький звернувся до тодішнього генпрокурора Руслана Рябошапки з проханням "вжити заходів" щодо слідчих ДБР, які розслідують змову митників з компанією з орбіти "Автоентерпрайз" (ТОВ Екомобіль) для заниження митних платежів до бюджету.

Куницький також відправляв інше депутатське звернення, але на ім'я тодішнього директора ДБР Романа Труби – без вказівки, що сам причетний до цього бізнесу. У зверненні "слуга народу" поскаржився на слідчих Офісу великих платників податків ДФС, які розслідують ухилення від сплати податків групою компаній "Автоентерпрайз" та її офіційним керівником і власником Дмитром Ніконовим. Останній – помічник Куницького на громадських засадах.

Куницький і "Автоентерпрайз"
Куницький і "Автоентерпрайз"Схеми: корупція в деталях

На наступний день після звернення депутата ДБР дійсно відкрило кримінальне провадження проти податківців за статтею "Протидія законній господарській діяльності".

У розпорядженні "Схем" з'явилися кілька звукових повідомлень, на яких Куницький, вже будучи нардепом, обговорює справи бізнесу "Автоентерпрайз". Зокрема, просить встановити зарядний пристрій для електрокарів мережі "Автоентерпрайз" прямо у дворі парламентських комітетів.

Крім того, згідно з аналізом журналістів, Куницький особисто ініціював два законопроекти, які стосуються розвитку мереж електрозарядних станцій. На думку експертів ринку, ці документи є спробою спростити ведення бізнесу для "Автоентерпрайз".

У Нацагентстві з запобігання корупції підтвердили, що безвідносно до конкретної особи депутата, звернення у кримінальному провадженні, до якого він може мати стосунок – це порушення антикорупційного закону в частині конфлікту інтересів. За це передбачено штраф і внесення в реєстр корупціонерів після рішення суду.

Сам Куницький поки не прокоментував цю інформацію.

За словами керівника групи компаній "Автоентерпрайз" і помічника Куницького Дмитра Ніконова, "у нього немає проблем з бізнесом".

Коментуючи звернення Куницького до керівництва ДБР, Ніконов сказав, що нічого не знає.

"Я про це звернення не знаю, але я вам скажу так, коли він ще був блогером, ми з ним разом з цими товаришами їздили воювати і так далі. Це ті здирники, яких "ловили" на хабарі. І все. Я не знаю, це тільки його ініціатива. ... Я людина не злопам’ятна, я на них "забив", так. А він, може, запам’ятав цю ситуацію. Ну і взагалі, якщо депутату стає відомо про якесь... у нього є, припустімо, дані, записи розмов і так далі, то він повинен якось діяти", – сказав він.

Нагадаємо, в Конституції України та законі "Про статус народного депутата" зазначено, що влада і бізнес повинні бути розділені.

Попередній матеріал
Зірка фільму "Віднесені вітром" померла у віці 104 роки
Наступний матеріал
Розвіяти прах над трьома країнами: друзі медика Миколи Іліна виконують заповіт загиблого
Loading...
"Настрої революційні": "слуга" Гео Лерос розповів, які претензії накопичилися в суспільстві до влади Зеленського

"Настрої революційні": "слуга" Гео Лерос розповів, які претензії накопичилися в суспільстві до влади Зеленського

"Слуги народу" пропонують запровадити штрафи за пропаганду гомосексуалізму

"Слуги народу" пропонують запровадити штрафи за пропаганду гомосексуалізму

Скористався тим, що нардеп: НАЗК спіймало одного зі "слуг" на корупції

Скористався тим, що нардеп: НАЗК спіймало одного зі "слуг" на корупції

"ЄС", "Голос" та "Слуга народу" подали до СБУ скаргу проти нардепа ОПЗЖ, який вдарив активіста

"ЄС", "Голос" та "Слуга народу" подали до СБУ скаргу проти нардепа ОПЗЖ, який вдарив активіста

Рік монобільшості: найгучніші скандали "слуг народу" та закони, якими відзначилися

Рік монобільшості: найгучніші скандали "слуг народу" та закони, якими відзначилися

Розслідування вбивства Шеремета та тиск Кремля на українську владу – "Інфовечір"

Розслідування вбивства Шеремета та тиск Кремля на українську владу – "Інфовечір"