Олександр Куницький
Олександр Куницький Alexander Kunitsky / Facebook

Як "слуга" Куницький обслуговує свої бізнес-інтереси та хотів установити електрозаправку в дворі ВР – "Схеми"

Читайте по-русски
За даними журналістів, депутат через ГПУ і ДБР вирішував проблеми групи приватних компаній з силовиками

Журналісти програми "Схеми" дізналися, що нардеп від "Слуги народу" Олександр Куницький використовує владні повноваження та інструменти в інтересах приватного бізнесу.

За інформацією журналістів, Куницький, будучи вже нардепом, просував інтереси "Автоентерпрайз" – групи приватних компаній, які займаються імпортом електрокарів з-за кордону і виготовленням та встановленням зарядних станцій для них.

"Схеми" повідомляють, що Куницький, будучи членом парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, подавав офіційні депутатські звернення в ГПУ і ДБР, щоб вирішувати проблеми цього бізнесу з силовиками.

Крім того, Куницький розмістив свої громадські приймальні депутата за адресами офісів групи компаній "Автоентерпрайз", що ускладнило можливість проведення там слідчих дій.

"Також депутат здійснював спроби встановити зарядну станцію мережі прямо у дворі будівель Верховної Ради і просував інтереси цього бізнесу, подаючи законопроекти, які безпосередньо пов'язані з ринком електромобільної інфраструктури", – йдеться в розслідуванні.

Журналісти встановили, що на другий місяць депутатства Куницький звернувся до тодішнього генпрокурора Руслана Рябошапки з проханням "вжити заходів" щодо слідчих ДБР, які розслідують змову митників з компанією з орбіти "Автоентерпрайз" (ТОВ Екомобіль) для заниження митних платежів до бюджету.

Куницький також відправляв інше депутатське звернення, але на ім'я тодішнього директора ДБР Романа Труби – без вказівки, що сам причетний до цього бізнесу. У зверненні "слуга народу" поскаржився на слідчих Офісу великих платників податків ДФС, які розслідують ухилення від сплати податків групою компаній "Автоентерпрайз" та її офіційним керівником і власником Дмитром Ніконовим. Останній – помічник Куницького на громадських засадах.

Куницький і 'Автоентерпрайз'
Куницький і 'Автоентерпрайз'Схеми: корупція в деталях

На наступний день після звернення депутата ДБР дійсно відкрило кримінальне провадження проти податківців за статтею "Протидія законній господарській діяльності".

У розпорядженні "Схем" з'явилися кілька звукових повідомлень, на яких Куницький, вже будучи нардепом, обговорює справи бізнесу "Автоентерпрайз". Зокрема, просить встановити зарядний пристрій для електрокарів мережі "Автоентерпрайз" прямо у дворі парламентських комітетів.

Крім того, згідно з аналізом журналістів, Куницький особисто ініціював два законопроекти, які стосуються розвитку мереж електрозарядних станцій. На думку експертів ринку, ці документи є спробою спростити ведення бізнесу для "Автоентерпрайз".

У Нацагентстві з запобігання корупції підтвердили, що безвідносно до конкретної особи депутата, звернення у кримінальному провадженні, до якого він може мати стосунок – це порушення антикорупційного закону в частині конфлікту інтересів. За це передбачено штраф і внесення в реєстр корупціонерів після рішення суду.

Сам Куницький поки не прокоментував цю інформацію.

За словами керівника групи компаній "Автоентерпрайз" і помічника Куницького Дмитра Ніконова, "у нього немає проблем з бізнесом".

Коментуючи звернення Куницького до керівництва ДБР, Ніконов сказав, що нічого не знає.

"Я про це звернення не знаю, але я вам скажу так, коли він ще був блогером, ми з ним разом з цими товаришами їздили воювати і так далі. Це ті здирники, яких "ловили" на хабарі. І все. Я не знаю, це тільки його ініціатива. ... Я людина не злопам’ятна, я на них "забив", так. А він, може, запам’ятав цю ситуацію. Ну і взагалі, якщо депутату стає відомо про якесь... у нього є, припустімо, дані, записи розмов і так далі, то він повинен якось діяти", – сказав він.

Нагадаємо, в Конституції України та законі "Про статус народного депутата" зазначено, що влада і бізнес повинні бути розділені.

Попередній матеріал
Зірка фільму "Віднесені вітром" померла у віці 104 роки
Наступний матеріал
Розвіяти прах над трьома країнами: друзі медика Миколи Іліна виконують заповіт загиблого
Loading...

"Настрої революційні": "слуга" Гео Лерос розповів, які претензії накопичилися в суспільстві до влади Зеленського

"Слуги народу" пропонують запровадити штрафи за пропаганду гомосексуалізму

Скористався тим, що нардеп: НАЗК спіймало одного зі "слуг" на корупції

"ЄС", "Голос" та "Слуга народу" подали до СБУ скаргу проти нардепа ОПЗЖ, який вдарив активіста

Рік монобільшості: найгучніші скандали "слуг народу" та закони, якими відзначилися

Розслідування вбивства Шеремета та тиск Кремля на українську владу – "Інфовечір"