.
. скріншот

Як російські фейкомети б'ють по українській армії – Сурков

Читайте по-русски
Інформаційна війна вбиває

Інформаційно-психологічна боротьба росіян проти України: яку зброю, крім куль і снарядів, використовує окупант, розповів воєнний аналітик Олександр Сурков в ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі". 

Методи інформаційного впливу на противника, які дають результати, тобто інформаційні війни, можна умовно розділити на декілька категорій – тактичні, оперативні і військово-стратегічні, каже експерт:

  • На тактичному рівні, наприклад, можна пригадати смс-повідомлення, які розсилав нашим військовослужбовцям у 2014-2015 рр. ворог. Тобто це заходи, які дозволяють реагувати на конкретний підрозділ, у конкретному бою, направлені на дезінформацію або ж моральне пригнічення бійців.

  • На оперативному рівні росіяни використовували витягнуті з "нафталіну" теми Другої світової війни – "котли". Так, під час операцій уздовж кордону був оголошений Ізваринський котел. Про нього говорили усі ЗМІ. Це створило певну перевагу противнику, оскільки низка підрозділів, які дійсно були в ізоляції і отримували забезпечення тільки з повітря, завдяки цій пропаганді відчули, що знаходяться в оточенні, і це не могло не вплинути на ситуацію. Тобто оперативні методи інформаційної війни – це методи, за допомогою яких впливають на певний театр воєнних дій і направлені проти великого військового угрупування.
  • Щодо воєнно-стратегічного рівня, а точніше військово-політичного, то тут мовиться про масовані вкиди фейків у ЗМІ, що дозволяє на переговорах високого рівня і під час воєнних дій досягнути переваги і змусити протилежну сторону підписувати домовленості на вигідних для себе умовах.

Читайте цей матеріал повністю: Метод "тухлого оселедця": як окупанти на Донбасі змушували людей повірити в "рускій мір"

Попередній матеріал
Жорстокість заради лайків: в Бердянську школярі підпалили свого друга – подробиці
Наступний матеріал
Княжицький порівняв скандал довкола Татарова з часами Януковича
Loading...