Ігор Головань
Ігор Головань скріншот

Вироку не виходить, а "пригоди" замовлені: адвокат прокоментував справу ДБР щодо картин Порошенка

Читайте по-русски
За словами Ігоря Голованя, з тих повісток на допит, які Бюро намагалося вручити Петру Порошенку, навіть не зрозуміло, про які саме картини йде мова

Адвокат п'ятого президента України Ігор Головань прокоментував журналістам справу ДБР про нібито незаконне ввезення в Україну Петром Порошенком 43 картин світових художників. Відповідне відео розмістив у YouTube блогер Андрій Луганський.

За словами Голованя, з тих повісток на допит, які Бюро намагалося вручити Порошенку, навіть не зрозуміло, про які картини йдеться:

"Історія з картинами, це, як казав відомий пан Рябошапка, "нульовий рівень політичного трешу", оскільки вони зараз намагаються розібратися в подіях до 2006 року. З тих повісток ми не можемо встановити, про які саме картини йде мова – про ці, чи, може, в їхній уяві є ще якісь картини – я не знаю", – сказав він.

Він додав, що повістки Порошенку не вручали відповідно до закону, і не знає, чому її намагалися віддати пані Марині, а не самому п'ятому президенту: "Те, що вони зараз робили, це не відповідно до закону. Вони хочуть влаштувати шоу. Їм замовлено "пригоди". Вироку не виходить, а "пригоди" замовлені. Тому вони роблять те, що роблять".

"З'явилися люди, які назвали себе співробітниками ДБР, на виставку, зчинили галас, намагалися якось вкинути якісь повістки. Але як тільки ми почали детально розбиратися, хто вони, які в них посади, запропонували їм не помахати посвідченнями перед нами, а надати нам можливість акуратно записати дані їхніх посвідчень – не тільки імена, але й посади, дату видачі й таке інше – вони зразу ж почали поспішати і покинули приміщення виставки", – розповідає Головань.

"Ми намагалися їх переслідувати, щоб все ж таки поговорити", – додав адвокат. Він сказав, що згадані люди повернулися з підкріпленням – "хлопчиками в масках, бронежилетах із написами ДБР, які як завжди були мовчазні"…

"Невідомо, для чого вони сюди прибули, що вони тут робили у приміщені музею, в офісах керівництва", – розповів Головань. Як повідомив адвокат, вони не пропустили не лише його, а й навіть народного депутата, який відповідно до закону і свого статусу, вимагав у них доступу подивитися, що відбувається.

"Я бачив мінімум трьох у масках зі зброєю, може, їх було четверо, прохід мені загороджувало троє і один сказав, що він слідчий, і двоє сказали, що вони оперативні працівники. Тобто на політичні переслідування сил і засобів і ресурсів ДБР не шкодує ... Останнім часом вони тільки те й роблять, що порушують закон і права громадян", – розповів він.

І додав: "Петро Порошенко запрошував людей пристойно – прийти і подивитися. А не вдиратися бандитським нападом зі зброєю в масках. А потім тікати, а потім повертатися…"

"Ще раз кажу: президент Зеленський обіцяв нам пригоди – і ми маємо пригоду. Ось цю обіцянку він не порушив. Ми зараз займаємося тим, що працюємо над притягненням всіх цих осіб до відповідальності. Звичайно, це зараз не просто, оскільки такий замовник і покровитель як президент Зеленський, і це створює для нас перешкоди. Але впораємося", – наголосив адвокат.

Нагадаємо, сьогодні у музеї ім. Гончара п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" відкрив виставку картин митців з українським корінням із родинної колекції Порошенків. До музею навідалися спецпризначенці ДБР, за словами правоохоронців, вони проводять нараду із керівництвом музею.

Попередній матеріал
Поліція затримала осіб, які домовлялися з "матерями" та знімали порновідео за участі їхніх дітей
Наступний матеріал
Замість обваленого мосту: на Дніпропетровщині від ранку будують понтонну переправу
Loading...