5 канал

Вини не визнає, браслет – отримав: як суд обирав запобіжний захід нардепу Полякову

Електронний браслет стеження та 304-ри тисячі гривень застави - такий запобіжний захід обрав Солом'янський райсуд столиці нардепу від "Народного Фронту" Максиму Полякову. Йому закидають отримання хабарів за сприяння іноземній фірмі у видобутку в Україні бурштину

Максим Поляков з двома охоронцями, адвокатами, колегами по фракції і заступником голови Регламентного комітету прибув на засідання до суду. Своєї вини не визнає, але до грошової застави готовий. 

"Я не з тих людей, які показують, що я тут жебракую, ледве доїхав", - пояснює нардеп.

Уже на засіданні народний депутат знову захотів подивитися кіно за участі спецагента НАБУ Катерини, щоб прокоментувати. Суддя - відмовив. Прокурори відразу озвучують суму застави - півмільйона гривень. Сума вдвічі менша, ніж сума хабара, в отриманні якого Полякова підозрюють.  

"Були факти в житті підозрюваного. З пісні слів не викинеш", - каже прокурор САП Віталій Кравець.

Адвокати усі звинувачення відкидають і кажуть, що підзахисний хабарі не брав. Вони також називають усі докази прокурорів надуманими.

"Жодних доказів, що свідчили б незаперечно про обґрунтованість підозри - немає. Те, що надали ви, то є процесуальний мотлох. Суд не може ними керуватися", - заявив адвокат Полякова Петро Бойко.

Поляков же вкотре говорить про свої статки. Каже, що хабарі йому брати - ні до чого.

"Але як видумаєте, що я настільки голодранець, щоб не купити собі два мобільних телефони, щоб чекати якусь Сивокінь, яка мені їх привезе, це абсурдність настільки смішна!" – каже Поляков.

Утім, прокурори наголошують, що доводити свою невинуватість у Полякова ще буде час у суді. Сьогодні ж йдеться тільки про запобіжний  захід.  

Суддя думав про запобіжний захід для депутата більше двох годин. Зрештою, 304 тисячі гривень, а не 500 як просила прокуратура, електронний браслет, і заборона виїжджати без попередження з Києва та Умані. Чи внесе заставу - Поляков - чіткої відповіді не дав. Чому – дізнайтеся у сюжеті:

Анна Мірошниченко, Сергій Новіков, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Незалежність від ворога: Жебрівський сказав, коли в Авдіївку, Красногорівку і Мар'їнку проведуть газову лінію
Наступний матеріал
"Дорога без власника": чому місцеві заблокували трасу на Черкаси