Google

ВР прийняла за основу законопроект про ТОВ і ТДВ

  271 народний депутат проголосував за основу законопроект про ТОВ і ТДВ

  Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4666 про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. За прийняття відповідного законопроекту на засіданні у вівторок проголосував 271 народний депутат, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Це буде дійсно дуже хороша реформа, яка дозволить багатьом акціонерним товариствам повернутися у форму товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю", – зазначив заступник голови депутатської фракції політичної партії "Народний фронт", один з ініціаторів законопроекту Андрій Іванчук.

  Він наголосив, що комітет з питань економічної політики на засіданні одноголосно рекомендував Раді прийняти законопроект у першому читанні. При цьому документ буде доопрацьований до другого читання з урахуванням всіх зауважень.

  За словами народного депутата фракції "Самопоміч" Романа Семенуха, законопроект передбачає додаткові інструменти прав учасників товариства, додаткові інструменти захисту міноритарних учасників товариств та інвесторів, інструменти захисту інтересів власників товариств від рейдерських атак. Зокрема, документ передбачає запровадження обов'язкового нотаріального завірення рішень загальних зборів про зміни статутного капіталу і розмірів часток учасників товариства. Крім того, законопроект спрощує механізм реєстрації ТОВ.

  Крім того, зі слів Семенухи, законопроект реформує найпоширенішу в Україні форму господарських товариств – ТОВ. Він торкнеться діяльності майже півмільйона юридичних осіб. Відповідно до законопроекту, він усуває норми, що дозволяють недобросовісним учасникам блокувати діяльність товариств, закріплює можливість формувати наглядову раду, запроваджує концепцію незалежних членів наглядової ради. Також проект закону передбачає виключення учасника товариства тільки в судовому порядку, гнучкість у виплаті дивідендів і встановленні крайнього терміну їх виплат, гнучке корпоративне управління.

  Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, документ визначає порядок створення, діяльності, припинення ТОВ і ТДВ. Сьогодні зазначені питання регулюються на підставі застарілих положень закону "Про господарські товариства", який був прийнятий 1991 року, і окремих норм Цивільного та Господарського кодексів України.

  Як повідомлялося, Держбюджет-2017 можуть ухвалити вже сьогодні.

  Попередній матеріал
  ГПУ скерувала до суду першу справу щодо розкрадання мільйонів поплічниками Януковича
  Наступний матеріал
  Власник вантажівки упізнав водія, що врізався у натовп на різдвяному ярмарку в Берліні – ЗМІ

  Рада змінила Держбюджет-2016: Збільшено субвенції місцевим бюджетам на 4,36 млрд грн

  У 2016 році Рада ухвалила вдвічі менше законів, ніж у 2015 році

  Рада зареєструвала проект зі звільнення Насірова

  Рада має затвердити держбюджет до 22 грудня – Парубій

  Рада відхилила проект закону "про спецконфіскації" необґрунтованих активів

  5 канал - трансляція наживо