Верховна Рада 5.ua

ВР провалила усі три "виборчі законопроекти"

Парламент розглянув три законопроекти про вибори народних депутатів, але жоден не підтримав

Верховна Рада не підтримала жоден із трьох законопроектів, які стосувалися зміни виборчої системи., передає УНІАН. Зокрема, народні депутати розглянула проект закону "Про вибори народних депутатів України" (№1068), автором якого є нардеп Юрій Мірошниченко (фракція "Опозиційний блок"). За відповідний законопроект проголосували лише 46 парламентаріїв. Даним проектом закону пропонувалося запровадити пропорційну виборчу систему, в рамках якої участь у виборах братимуть і партії, і виборчі блоки. Виборчий бар'єр мав становити 1%.

Також Рада не проголосувала за законопроект "Про вибори народних депутатів України (за відкритими партійними списками)" (№1068-1), авторами якого є народні депутати від "Батьківщини", зокрема Юлія Тимошенко і Сергій Соболєв. За дане рішення проголосував 91 (за необхідних мінімум 226 народних обранців). Законопроектом пропонувалося встановити, що вибори проводяться за пропорційною системою із відкритими партійними списками — загальнодержавним виборчим списком із закріпленням кандидатів у депутати за територіальними виборчими округами. Таких округів планувалось утворити 450. Також передбачалося, що черговість кандидатів у виборчому списку визначається з'їздом партії, але може бути змінена з'їздом після отримання партією протоколу Центральної виборчої комісії про попередні результати виборів. І якщо результати кандидата були високими, то особа може бути пересунута на вищий рівень у списку.

Крім того, народні депутати не підтримали законопроект "Про вибори народних депутатів" (№1068-2), авторами яких є, зокрема, депутати Віктор Чумак та Леонід Ємець. Відповідний проект закону підтримали лише 169 парламентаріїв. Документом пропонувалося встановити виборчу систему з регіональними виборчими округами з остаточним розподілом мандатів на загальнодержавному рівні. Передбачалось утворити 28 таких виборчих регіонів. Також передбачалося, що номер у списку кандидата визначається на з'їзді партії. До розподілу мандатів допускаються партії, які отримали на свою підтримку у межах загальнодержавного виборчого округу не менш як 3% дійсних голосів виборців.

На засіданні парламенту пропонувалось законопроект №1068-2 визначити як базовий для напрацювання остаточного проекту закону з цього питання і в майбутньому голосування за нього в сесійній залі. Депутати не підтримали цю пропозицію.

Тож голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що на наступному пленарному тижні парламент розгляне два проекти Виборчого кодексу.

Нагадаємо, парламент наступних два тижні не працює в пленарному режимі – наступний пленарний тиждень триватиме з 7 по 10 листопада.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Під Верховною Радою сталися сутички мітингувальників і правоохоронців

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Розенблат про затримання в аеропорту: "Вони вилучили всі мої паспорти, забрали банківські картки і сказали дякуємо"
Наступний матеріал
Україна й Угорщина домовилися спільно працювати над імплементацією закону про освіту
Loading...

Аваков закликав ВР посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху

Сисоєнко розповіла, за яких умов закликатиме парламент не голосувати за медичну реформу

"Завтра буде важкий день": Парубій закрив Раду

Другий день протесту: перші домовленості з керівництвом ВР та подальші плани активістів

Нардеп: Президентський законопроект про зняття недоторканності – більш компромісний

Вимоги – "в шухляду", і до звичної роботи: як депутати медичну реформу розглядали