5 канал

Рада включила до порядку денного і направила до КСУ президентський та парламентський законопроекти про зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада направила для висновків КСУ президентський та депутатський законопроекти щодо скасування депутатської недоторканності

Верховна Рада України підтримала внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до Конституційного суду президентського законопроекту №7203 про внесення змін до ст.80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів. Відповідний проект постанови, який включає ці два питання, одним голосуванням підтримали 336 нардепів.

Нагадаємо, внесений главою держави законопроект передбачає вилучити з чинної редакції Основного закону норму про те, що "народні депутати не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані". При цьому залишається норма про те, що нардепи не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. 
Законопроектом передбачається, що цей закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

Крім того, парламентарії підтримали внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до КСУ депутатського законопроекту №6773 про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів. Відповідний проект постанови підтримали 328 народних депутатів.

Цим законопроектом пропонується виключити з чинної редакції Конституції норму про те, що "народні депутати України не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані". Також вносяться зміни до Прикінцевих положень Основного закону, якими передбачено, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв 5.UA, 17 жовтня Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Під будівлею Верховної Ради зібралося кілька тисяч мітингарів – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як сьогодні живуть самосели Чорнобильської зони відчуження
Наступний матеріал
Брифінг на тему: "Медичну реформу ухвалено. Які зміни чекають на українців?" – трансляція завершена
Loading...

"Визначалися із черговістю питань": Парубій закрив ранкове засідання Верховної Ради

Президент вніс до Верховної Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності

Третій день мітингу під Радою: протестувальники чекають голосування

Аваков закликав ВР посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху

Сисоєнко розповіла, за яких умов закликатиме парламент не голосувати за медичну реформу

Для зняття депутатської недоторканності у парламенті може не знайтися 300 голосів – політолог