Верховна Рада corruptua.org

ВР не підтримала законопроект про відповідальність "злодіїв у законі"

  Наразі в українському законодавстві відсутній термін "злодія в законі", зазначив Антон Геращенко

  Народні депутати не проголосували за законопроект №1188 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності для "злодіїв у законі" та злочини, вчинені злочинними угрупованнями". Про це повідомляє "Укрінформ".

  У першому читанні законопроект підтримали лише 178 народних обранців, а пропозицію повернути автору на доопрацювання підтримали лише 210 нардепів з мінімально необхідних 226 голосів. Тому цей проект закону вважається відхиленим.

  Як повідомив один із авторів законопроекту, народний депутат із фракції "Народний фронт" Антон Геращенко, наразі в українському законодавстві відсутній термін "злодія в законі".

  "Через це відбуваються ситуації, в яких "злодіїв у законі" практично неможливо покарати, привести до відповідальності. Вони самі особисто не здійснюють жодних правопорушень, при цьому управляють діяльністю злочинних угруповань. Для цього є напрацьований законопроект, щоб ідентифікувати і внести в законодавче поле термін "злодія в законі" за прикладом грузинського законодавства", – сказав він.

  Нардеп нагадав, що після введення в грудні 2003 року аналогічного терміну в законодавство було знищено засилля "злодіїв у законі".

  "Потім вони з Грузії перебралися до нас в Україну і тепер нашим правоохоронним органам доводиться з ними боротися. Проте переважно їх доводиться лише висилати за кордон, тому що відсутні докази їхньої вини у повній мірі. Цей законопроект дозволяє врегулювати дану ситуацію і підвищити безпеку наших громадян", – пояснив Геращенко.

  Нагадаємо, як заявив учора, 16 травня, голова парламенту Андрій Парубій, цього тижня Рада має ухвалити 14 законів, необхідних для отримання грошей від МВФ.

  Попередній матеріал
  У Білій Церкві ліквідували конвертцентр, через який відмивалися гроші держзакупівель
  Наступний матеріал
  ГУР: Російські військовики підриваються на власних мінних полях
  Теги:
  Loading...
  Рада ухвалила закон про прозорі закупівлі для оборонного комплексу

  Рада ухвалила закон про прозорі закупівлі для оборонного комплексу

  До літа Верховна Рада має прийняти 13 важливих законів - Кубів

  До літа Верховна Рада має прийняти 13 важливих законів - Кубів

  Рада планує змінити регламент, щоб депутати працювали більше

  Рада планує змінити регламент, щоб депутати працювали більше