Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Ворог нам тільки Путін": Порошенко дав поради Зеленському, як запобігти повномасштабному вторгненню російських окупантів

Читайте по-русски
Саме час аргументовано звернутися до наших союзників щодо надання нових партій оборонної зброї

Головний ворог України – у Кремлі, і українське суспільство має консолідуватися перед ймовірною загрозою вторгнення російських окупантів. Про це у своєму відеозверненні заявив п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко. Влада може розраховувати на його дипломатичні контакти і досвід для активізації міжнародного фронту протидії російській агресії, наголошує Порошенко. Про це повідомляє пресслужба партії "Європейська Солідарність".

"Головне завдання – запобігти повномасштабному вторгненню і зупинити повзучий аншлюс територій, окупованих росіянами. Слід задіяти кризовий механізм невідкладних безпекових консультацій з НАТО і з Євросоюзом, як це передбачено Угодою про асоціацію. Відновити постійний обмін розвідданими з країнами Північноатлантичного альянсу. Для цього слід терміново укласти Угоду про взаємний захист конфіденційної інформації", – наголосив Порошенко.

Він також пропонує опрацювати можливість запрошення контингенту країн НАТО для проведення постійно діючих навчальних програм для українських військ.

"Ініціювати засідання Ради безпеки ООН для обговорення загрози російського вторгнення. Ще раз повернутися до ідеї введення на окуповану частину Донбасу "блакитних шоломів" ООН, яку, на жаль, в 2019 році так бездумно поховав Зеленський. Невідкладно запросити високе керівництво країн ЄС та НАТО здійснити спеціальні місії до України, включно з відвіданням Донбасу та прилеглих до Криму територій", – каже чільник "ЄС".

За словами Порошенка, президент України має провести двосторонні зустрічі і телефонні переговори з лідерами країн "Великої Сімки", Китаю, Туреччини, держав Люблінського трикутника на тему формування пакета так званих "пекельних" санкцій, що будуть невідкладно запроваджені проти Росії в разі нового вторгнення на територію України.

"Я готовий до активної участі в дипломатії для активізації міжнародного фронту протидії російській агресії. В тому числі, до речі, і в сфері енергетики. Зрозуміло, без жодних посад. Влада може розраховувати на мої досвід та зв’язки. Наголошую: захист країни – це спільна справа влади й опозиції! Партій у нас дуже багато, а Україна – одна. Тому ми вимагаємо від Зеленського терміново провести засідання РНБО за участю лідерів парламентських фракцій, за винятком, звісно ж, ОПЗЖ. Ми туди прийдемо з конкретними пропозиціями щодо військових і дипломатичних заходів, про більшість з яких я не можу говорити публічно. Необхідне і закрите засідання Верховної Ради, де військово-політичне керівництво має поінформувати народних депутатів, який у нього план, яка стратегія. На часі – повномасштабні навчання підрозділів територіальної оборони, насамперед у північних, східних та південних областях. Рівно як і збори резервістів. Слід негайно виправити проблеми з виконанням Державного оборонного замовлення поточного року. А замовлення на наступний рік затвердити не на межі весни і літа, а до новорічно-різдвяних канікул", – наголосив Порошенко.

Лідер "Європейської Солідарності" запевнив, що саме час аргументовано звернутися до наших союзників щодо надання нових партій оборонної зброї, терміново.

"Йдеться про зенітно-ракетні комплекси, засоби електронної розвідки і контрбатарейної боротьби, ударних дронів, тощо. Про все це, до речі, прямо зараз говоритиму під час зустрічі з послами Європейського Союзу та країн "Великої Сімки", – сказав п'ятий президент.

Він також закликав ухвалити законопроект "Європейської Солідарності" №6006, який вже цього року дає ресурс для підвищення грошового забезпечення солдат і офіцерів.

"Гроші з різноманітних піарівських проєктів Зеленського слід терміново перекинути на потреби армії. З початку року "слуги" ігнорують розгляд наших законопроєктів про колабораціонізм та системну протидію російській пропаганді, але далі вже зволікати нема куди", – стверджує Порошенко.

За його словами, дуже важливо в рамках розслідування зливу спецоперації щодо "Вагнера" встановити, хто є той "кріт" на Банковій, про якого говорили розвідники.

"Хто зливає росіянам секретну інформацію? Якщо цього не зробити, то в Кремлі знатимуть про всі наші оборонні плани. Я б не відкидав і об’єктивного спеціального розслідування із запрошенням наших міжнародних партнерів і ключових союзників для відновлення довіри. Ми маємо доволі широкий набір дипломатичних, оборонних, політичних інструментів, що дозволяють захистити країну без впровадження воєнного стану, який радять Зеленському не військові, а піарники, одержимі ідеєю тотальної цензури на фоні неспроможності "слуг" пояснити суспільству свої суцільні провали – від коронавірусу до енергетики. Сп’яніла від абсолютної влади некомпетентна монобільшість мала б нарешті почути іншу думку і піти на співпрацю бодай у питаннях обороноздатності країни. Для цього замість підозр і кримінальних переслідувань, замість спроб взяти під контроль усі масмедіа і побудувати авторитаризм, влада мала б розпочати діалог з опозицією, як це притаманно демократичним суспільствам. Це особливо важливо на фоні загроз суверенітету та територіальній цілісності. Зеленський, на жаль, і далі значно більше сил витрачає на боротьбу з українською проєвропейською опозицією, ніж із російським агресором. У нас із Зеленським справді чимало принципових світоглядних розбіжностей, але тим не менше він лише опонент. Ворог же нам – тільки Путін", – наголосив п'ятий президент.

Порошенко впевнений: "Ми як державники готові докласти всіх зусиль для зниження внутрішньополітичної напруги, щоб усі політичні сили всередині країні змогли нарешті сконцентруватися на спільному плані протидії зовнішній агресії. Ми як опозиція знаємо, що робити у зміцненні оборони, в енергетиці, в економіці, в дипломатії, і продемонстрували це в 2014-2019 роках. Ключове слово "робити", і, звичайно ж, без жодної паніки. Тому закликаємо владу до спільних дій заради Вітчизни, а рейтингами поміряємося в кращі часи.

Читайте також: Нам не потрібно питати дозволу Путіна: Порошенко xоче, щоб Україна отримала ПДЧ НАТО вже на найближчому саміті

Попередній матеріал
"Будуть десятки тисяч гробів, які отримає РФ" – депутат про ймовірний наступ Росії
Наступний матеріал
"Війна вже ведеться проти Європи, не тільки проти України" – депутат від "Голосу"
Loading...
"Будуть десятки тисяч гробів, які отримає РФ" – депутат про ймовірний наступ Росії

"Будуть десятки тисяч гробів, які отримає РФ" – депутат про ймовірний наступ Росії

Ризики військового вторгнення: чи наважиться Путін піти в наступ – "Велика політика"

Ризики військового вторгнення: чи наважиться Путін піти в наступ – "Велика політика"

Новостворена коаліція в Німеччині вимагає від Кремля припинити війну на Донбасі та повернути Крим

Новостворена коаліція в Німеччині вимагає від Кремля припинити війну на Донбасі та повернути Крим

Надзвичайний стан, воєнний стан чи стан хаосу – "Час Ч"

Надзвичайний стан, воєнний стан чи стан хаосу – "Час Ч"

У разі вторгнення Росії парламент готовий запровадити надзвичайний або воєнний стан – Корнієнко

У разі вторгнення Росії парламент готовий запровадити надзвичайний або воєнний стан – Корнієнко

"Режим ризику нам зрозумілий": розвідки США, Британії й України обмінялись інформацією – міністр

"Режим ризику нам зрозумілий": розвідки США, Британії й України обмінялись інформацією – міністр