Володимир Ар'єв
Володимир Ар'єв eurosolidarity.org

Влада Зеленського розрахувалася з Деркачем за фальшиві "плівки" контролем над "Енергоатомом" – Ар'єв

  Читайте по-русски
  Ар'єв пояснив, що призначення Василя Володіна губернатором Київської області – це теж частина схеми "заходу" Деркача в атомну енергетику

  З Андрієм Деркачем розрахувались за його ганебні "плівки", які вже навіть розвідка США назвала втручанням у виборчий процес в Америці. Про це написав у Facebook депутат фракції "Європейська солідарність" Володимир Ар'єв.

  "Деркач завжди був небайдужим до атомної енергетики. Тож тепер вдячні "замовники" повернули йому контроль над НАЕК "Енергоатом". Усе просто – наближений до нього юрист і, кажуть, його похресник – Герман Галущенко – призначений віцепрезидентом компанії. Це той самий Галущенко, який у 2013 році при Януковичі вже очолював юридичний підрозділ "Енергоатому", – написав депутат.

  Галущенко обіймав посаду приблизно пів року, проте встиг за цей час програти суд на користь російських фірм, яким українська атомна генерація заплатила 28 мільйонів доларів за штучно нараховані борги. Рішення приймалось у Санкт-Петербурзі, у російському арбітражі, наголосив Ар'єв.

  Крім того, за його інформацією, є свідчення, що призначення Германа Галущенка особисто лобіював помічник Зеленського Сергій Шефір. Таким чином, повернення людини Деркача в "Енергоатом" стало своєрідним "гонораром" за публікації фейкових "плівок Деркача".

  "Чим це загрожує українській атомній енергетиці? Якщо згадати, що у 2000-х Деркач уже намагався взяти всю атомну енергетику під контроль, щоб потім її приватизувати, то стає зрозуміло, навіщо зараз "Енергоатом", фактично, доводять до банкрутства. Тоді за президентства Ющенка вдалося зупинити цей сценарій. В уряді фінансові зловживання Деркача оцінювали у 3,6 млрд грн. І тепер – друге пришестя Деркача", – пояснює нардеп "ЄС".

  Він розповів, що пишуть на британському бізнес-ресурсі про призначення Галущенка.

  "Вони хотіли знайти людину в "Енергоатом", яка зіграє роль "весільного генерала", буде керівником на папері, але робитиме те, що їй сказали. Усі стратегічні рішення фактично приймаються російським офіцером КДБ Андрієм Деркачем і проросійським персонажем Сергієм Шефіром, тобто в самому "Енергоатомі" зараз команда "маріонеток", лояльна тільки до Росії. Президент Зеленський, який не розуміє питань державної адміністрації, погодився на проросійський сценарій розвитку ядерної енергетики, очікуючи швидкого покращення", – цитує Ар'єв.

  До того ж Ар'єв пояснив, що призначення Василя Володіна губернатором Київської області – це теж частина схеми "заходу" Деркача в атомну енергетику. Адже саме до Київщини належить Чорнобильська зона відчуження. Тут спільно з американською компанією Holtec International реалізується ключовий для скорочення "атомної" залежності від Росії проєкт – Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

  "Об'єкт має бути введений в експлуатацію до кінця року, але після відставки з посади президента "Енергоатому" Недашковського з грудня 2019 року роботи на будівництві практично зупинені. Таким чином Росія знову посилює свої позиції на ринку атомної енергетики України. Бо через відсутність власного централізованого сховища Україна змушена кожен рік витрачати до 200 млн доларів США на оплату послуг з вивезення та переробки відпрацьованого ядерного палива на території Росії", – зауважив депутат.

  Він повідомляє, що на держпідприємство "Ізотоп", яке займається іонізувальними джерелами випромінювання, теж начебто завели людей Андрія Деркача.

  "Загалом, картина жахлива. Деркач отримав нормальну таку компенсацію за сфальшовані плівки і підрив позицій України. Йому, людині близькій до РФ, байдуже, що його прізвище фігурує у звіті американської контррозвідки. А от Україна отримала лише неприємності зі стратегічним партнером. І дурість та недалекоглядність влади Зеленського, яка ще й нагородила Деркача за багаторівневу спецоперацію російських спецслужб контролем за сферою, до якої Москва давно шукала підхід. Хоча чимдалі я все менш вважаю, що це лише дурість і недалекоглядність", – підсумував Володимир Ар'єв.
  Попередній матеріал
  Космічний приріст: в Україні за добу понад 1700 нових випадків COVID-19
  Наступний матеріал
  Повторне інфікування: у пенсіонерки з Китаю вдруге виявили COVID-19
  Loading...

  Перед карантином Україна продала майже 100 тонн масок Росії та Китаю – документ

  Через незаконне стеження за Порошенком порушено кримінальну справу – нардеп "ЄС"

  Зі спецслужбами якої країни співпрацював Гордон під час інтерв'ю з терористами – "ІнфоВечір"

  На ролі в серіалах запрошують зірок, коли рейтинги падають, влада мислить так само – Ар'єв про призначення Саакашвілі

  Чи вистачить "Слугам" голосів для віцепрем’єра Саакашвілі та реакція Грузії на його призначення – "ІнфоВечір"

  Зеленський має не ховати голову в пісок, а негайно скликати РНБО через екологічну катастрофу, спричинену пожежами – Ар'єв