Вінський пояснив причини своєї відставки (репортаж)

  Четверте крісло спорожніло в Кабінеті міністрів. У відставку подав міністр транспорту. У заяві Йосип Вінський пише про категоричні розбіжності з прем`єром: у політиці, кадровому питанні та етиці. За словами урядовця, тінь недовіри пробігла між ним та Юлією Тимошенко ще минулої осені. Пан Вінський начебто критикував її переговори з Партією регіонів про коаліцію.

  Та найбільшу порцію неприязного ставлення прем`єра міністр транспорту отримав після появи телереклами, в якій він популяризує нові послуги відомства. Ревнує до слави - такий висновок зробив пан Вінський. Сама Юлія Тимошенко має протилежну версію: міністр піарився за гроші держави, набираючи балів перед президентськими виборами.

  ***

  Засідання Уряду розпочинається на внутрішньому подвір`ї. Тут Юлія Тимошенко презентує новенькі автобуси - такі хочуть придбати до Євро-2012. Міністра транспорту  поруч з прем`єром немає. У цей самий час Йосип Вінський готується оголосити про свою відставку. Він сподівався на особисту відверту розмову, утім мовчанка Тимошенко змусила його піти з посади в Уряді та з партії "Батьківщина", не попрощавшись. Злам у їхніх стосунках, розповідає міністр, настав торік, після першої спроби БЮТ створити коаліцію з Партією регіонів. Відтоді вони розійшлися з Тимошенко і у політичних, і в економічних питаннях.

  На спілкування з Вінським вона не мала часу, та й змінити ця зустріч вже нічого не могла, - відказує Тимошенко. Свого колишнього відданого соратника нині вона називає корупціонером і закидає йому намір витратити 15 мільйонів гривень "Укрпошти" на власний політичний піар. З Вінським розходиться без жалю і сподівається, що Верховна Рада задовольнить його заяву.

  Наступного тижня Прем`єр-міністр обіцяє заповнити кілька вакансій в Уряді. Де віднайде необхідні 226 голосів на кадрові призначення, не уточнює. Порожніх крісел накопичилося чимало.

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Без міністрів закороднних справ, оброни, фінансів, а тепер ще транспорту та зв’язку залишився кабінет Юлії Тимошенко. Таким чином, Прем`єр-міністр вичерпала половину ліміту на звільнення. Якщо посад позбудуться восьмеро міністрів, Уряд не зможе збиратися на засідання".

  Міністр юстиції Микола Оніщук пояснив: щоб проводити урядові засіданні, необхідні щонайменше 17 повноважних міністрів. Ухвалювати рішення можна щонайменше 13 голосами. Після відставки Вінського у кабінеті Тимошенко залишиться 21 міністр. Усі вакансії згідно із Законом мають бути заповнені упродовж  60 днів. Цю норму Кабінет міністрів  порушував неодноразово.

  У Законі "Про Кабмін" відсутнє поняття виконувач обов`язків міністра. Тим не менше троє в.о. працюють на Грушевського. Вони не є політичними фігурами і обмеженні у можливості ухвалювати рішення. Як бути в.о. на собі відчув Ігор Уманський.

  Тимошенко пообіцяла: священних корів в її Уряді не буде. Міністри, навіть із найближчого до прем`єра кола, не наважуються критикувати відставлених колег.

  Ольга Кошеленко, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11.5Мб)

  Попередній матеріал
  У лікарні на Ярославому валу, 4 забирають приміщення? (репортаж)
  Наступний матеріал
  В "Артеку" презентували нові однострої (репортаж)
  Теги:
  Loading...