церемонія прощання з Гельмутом Колем Facebook / Петро Порошенко

"Він створив Європу у якій ми живемо": Як прощалися із Гельмутом Колем - сюжет

Світові лідери прощаються з Гельмутом Колем - політиком, що здійснив велетенський внесок у розбудову і зміцнення Європи. Жалобна церемонія - була унікальна і перша такого роду в історії Євросоюзу

Жалобну церемонію провели у сесійній залі Європейського парламенту, у французькому Страсбурзі. Там встановили труну, яку потім перевезли для поховання до Німеччини. Десятки політиків, дипломатів та лідерів багатьох держав світу прибули до Страсбурга на прощання із Гельмутом Колем - другом, видатним політиком, людиною, що будувала мости між державами і сприяла об'єднанню власної країни.

Загальноєвропейська церемонія прощання з політиком у Європарламенті відбувається вперше. Труну з тілом виставили у сесійній залі. Свої промови мали президент Європарламенту Антоніо Таяні, голова Єврокомісії Жан Клод Юнкер, та інші світові лідери, зокрема і чинний канцлер Німеччини, Ангела Меркель. Вона наголосила, що Коль, своєю діяльністю змінив життя мільйонів європейців, зокрема і її власне.

"Він завжди розумів ситуацію як у Німеччині, так і в усьому світі і вмів дивитися в майбутнє. Саме він допоміг створити Європу разом із Німеччиною. І саме Коль створив Європу, в якій зараз ми живемо. І той факт, що східна та західна Німеччина зараз разом, те, що ми маємо єдиний ринок і не маємо кордонів - усе це пов'язано з його іменем", - наголосила Канцлер Німеччини Ангела Меркель.

"Для мого покоління Гельмут Коль став невід'ємною частиною європейської історії. Без нього ми б не могли бути тут, ми не могли б діяти так, як діємо зараз. Він мав хоробрість робити сміливі вчинки, навіть якщо довелося йти проти громадської думки. Він людина, яка надавала перевагу мостам, замість парканів", - зазначив у своїй промові Президент Франції Еммануель Макрон.

"Мені подобався цей чолов'яга, тому що він хотів створити світ, в якому жоден не буде попереду. Світ, у якому співпраця була б важливішою за конфлікти. В якому всі могли б знаходити разом ліпші рішення, аніж диктаторство", - додав 42-й Президент Сполучених Штатів Білл Клінтон.

Долучився до вшанування і український Президент Петро Порошенко. До Страсбурга він прибув разом із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Глава держави зазначив, що Гельмут Коль був великим другом України та бачив її у європейській родині.

"Особливістю Канцлера Коля була здатність знаходити вихід із ситуацій, з яких на перший погляд неможливо знайти вихід. Це він знайшов правильну мову з тодішнім Радянським союзом. Це він доклав всіх зусиль, щоби у Європі більше не було війни. І сьогодні час для того, щоб ми навчилися у Канцлера Коля вирішувати складні питання. Я є опимістом і вірю, що об’єднаними зусиллями України і світу ми зможемо повернути мир в Україну", - наголосив Петро Порошенко.

Гельмут Коль був канцлером від 1982-го до 1998-го року – 16 років поспіль. І саме за його керівництва і сприяння відбулося об'єднання країни - на той час розділеної на НДР і ФРН Тоді ж упав Берлінський мур і завершилася холодна війна. Від 2008 року Гельмут Коль був прикутий до інвалідного візка. Помер політик у віці 88 років у власному будинку, в місті Людвіґс-гафен.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Дивіться фото за темою:

Фоторепортаж: Як європейські лідери прощалися з Гельмутом Колем – був присутній і Президент України

/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем
/
церемонія прощання з Гельмутом Колем

Попередній матеріал
У Дніпрі стартував скульптурний пленер: митці створюватимуть міський екстер'єр
Наступний матеріал
"Крізь вогонь, дим та обстріли": Як рятувальники зміцнювали психологічну витримку
Loading...

Естонія розпочала головування в Раді ЄС

Посли ЄС затвердили автоматичну систему контролю при перетині шенгенських кордонів

Вперше в історії: як відбуватиметься церемонія прощання з Гельмутом Колем

Портал вакансій та е-документація: ЄС виділив Україні €5 мільйонів на реформу держуправління

Климпуш-Цинцадзе: За підсумками чотирьох місяців ЄС є головним торговельним партнером України

Рада ЄС затвердила подовження санкцій проти Росії до кінця січня 2018 року