5.ua

"Крізь вогонь, дим та обстріли": Як рятувальники зміцнювали психологічну витримку

У Луганській області стартували навчання з підготовки особового складу Держслужби з надзвичайних ситуацій. Молодих та недосвідчених вчили не боятися вогню, диму та обстрілів

Рятувальник Віталій Шапа стартує на вогневій смузі перешкод. За кілька хвилин долає задимлену територію, охоплений вогнем тунель, піднімається на рівень 2-го поверху та спускається звідти. Злазить за допомогою засобів індивідуального порятунку.

Віталій каже, рятувальником працює понад 20 років. Та попри це, в бойових умовах так ще не доводилося спускатися ніколи. Й додає, на щастя.

"Ми не кожен день стикаємося з усіма факторами пожежі. І чадний газ, і отруйні речовини, і підйом на висоту. З цим стикаєшся не кожен день. А тут це зібрано в комплексі. Тобто думати під час пожежі нема коли, повинно бути все на автоматі", - говорить рятувальник Віталій Шапа.

У навчаннях беруть учать кілька десятків рятувальників. Усе, щоб поліпшити навички роботи у вогні та димі. Для більшого психологічного навантаження, смугу перешкод долають під шумові ефекти з криками про порятунок.

"На пожежі, коли реальна обстановка, це все впливає на пожежу. На психіку пожежного. І молоді часом тушуються, криків бояться, в дим боятися зайти, в полум'я тим більше боятися зайти. Тому навички дає", - зазначив голова ГУ ДСНС в Луганській області Ігор Савельєв.

Останній етап навчань – гасіння пально-мастильної суміші. Рятувальники констатують, психологічної витримки найбільше бракувало на початку бойових дій на Донбасі. Через постійне навантаження, було не до навчань.

Наступного тижня на смузі перешкод вдосконалюватимуть майстерність рятувальники територіальних підрозділів Луганщини.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал".

Попередній матеріал
"Він створив Європу у якій ми живемо": Як прощалися із Гельмутом Колем - сюжет
Наступний матеріал
У Києві вперше відбувся конкурс оркестрів Нацполіції
Loading...

На Яворівському полігоні офіцерів та сержантів навчають воювати, як в АТО – фоторепортаж

У Тайвані берегова охорона вчилася звільняти від терористів моряків

У Дніпрі стартував скульптурний пленер: митці створюватимуть міський екстер'єр

Львів наполовину очистили від сміття – ОДА

Біля Авдіївки ліквідовані 13 терористів, понад 30 поранені – 72-а бригада

Росія в анексованому Криму проводить танкові стрільби