Вікенд у Трускавці: як працювали та розважалися "слуги народу"

Зеленський і Тищенко 5 канал / Час. Підсумки тижня
Монобільшість влаштувала велике засідання фракції на Прикарпатті

Депутати тут зовсім інші, вони "живіші", ніж під куполом. Це говорить про те, що потрібно частіше виходити з-під купола і дивитися, як живуть люди. Ось так цими вихідними президент тішився виїзним засіданням партії "Слуги народу" у Трускавці. Не знаю, чи встигли подивитись народні обранці, як живуть люди, чи лише обмежились перебуванням в люксовому готелі, але мовиться не про те.

Тож монобільшість влаштувала велике засідання фракції на Прикарпатті. Там вони розказали один одному, які реформи впроваджуватимуть, розписали план перевтілення країни й вирішили, що зі спікером парламенту, своїм вчорашнім однодумцем, Дмитром Разумковим будуть прощатися. До речі, його в санаторій так і не покликали. То чому команда президента продовжує сипатися, кого "слуги народу" готові посадити у крісло голови Верховної Ради і хто танцював під запальний діджей-сет голови фракції – у сюжеті "Підсумків тижня".

Поєднати приємне з корисним або робочий курорт по-депутатськи. Тут державницькі рішення й відверті розмови з президентом, а ще вечірки для нардепів із тенісом та більярдом. На два дні маленьке містечко на Львівщині перетворилося на центр великої політики. Якомога далі від столичної метушні, у найелітнішому готелі курорту на фракцію з'їхалися "слуги народу". З ними президент і вся владна верхівка.

До Трускавця нардепи добиралися хто потягом, а хто власним транспортом. Статусних столичних гостей у Трускавці приймали три найдорожчі готелі. Ніч у них коштує від 3 тис. грн. Це щонайменше. Головне місце зустрічі, як і два роки тому – найпрестижніший готель Трускавця "Ріксос Прикарпаття". Тут і проводили засідання. Серед запрошених – прем'єр, урядовці та чільники силових відомств. Із владних вершків немає лише голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Другий після президента і перший номер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков за крок від звільнення.

Велика фракція у Трускавці
Велика фракція у Трускавці5 канал / Час. Підсумки тижня

Спікера і монобільшість остаточно розсварив закон про олігархів, який голова Верховної Ради відверто критикував. Та й взагалі, від партійної лінії він відбився давно і грає власну гру, скаржаться "слуги", тож до Трускавця приїхали з підписними листами. Їх ініціював Давид Арахамія. Щоби поставити питання про відставку на порядок денний Ради, треба зібрати 150 підписів.

Парадоксально, але два роки тому саме у Трускавці Зеленський оголосив про спікерство тоді ще свого соратника. Зараз же у паперах за потенційну відставку вже неугодного Разумкова під пильним контролем президента розписалися понад 180 "слуг народу", але кілька було проти. 

Попри це, Разумкову вже давно підшукали заміну, лояльну до Банкової – Руслана Стефанчука. А на його місце першого віцеспікера, прогнозують депутати, очевидно всадять Олександра Корнієнка – нинішнього голову партії "Слуги народу".

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук5 канал / Час. Підсумки тижня
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський5 канал / Час. Підсумки тижня

Над трансформацією країни "слуги" та Зеленський запрацювалися до пізнього вечора. Але по готельних номерах розійшлися, хіба аби одягнути смокінги та вечірні сукні. У суботу у фракції "слуг" відгриміла закрита для ЗМІ гала-вечеря. Лишився на неї й президент, а голова фракції Давид Арахамія вжарив на десерт свій діджей-сет.

Підсумувати трускавецькі робочі вакації Володимир Зеленський до журналістів вийшов аж на ранок неділі. З "розправою" над спікером "слуги народу" не затягуватимуть. За відсторонення Разумкова візьмуться вже цього тижня – нового пленарного. І до його завершення, цілком можливо, парламент отримає нового господаря.

Ірина Сисак, Іван Лємєхов, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"Пів королівства за бензин": чому Британія опинилась в епіцентрі енергетичного апокаліпсису та до чого тут Росія
Наступний матеріал
Вогонь у відповідь та контрснайперські групи на лінії фронту: як тепер зміниться тактика ЗСУ на передовій – репортаж
Loading...