ЄСПЛ
ЄСПЛ http://kanobu.ru/

Ситуація на Донбасі: Україна виграла в ЄСПЛ першу справу

Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, який відбуває покарання за звинуваченням одним із судів Луганщини у кількох злочинах

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс перше рішення за скаргою проти України, пов’язаною із втратою контролю уряду над частиною території Луганської області. Про це йдеться у рішенні, опублікованому на офіційному сайті ЄСПЛ.

Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, який відбуває покарання за звинуваченням у кількох злочинах, в тому числі бандитизмі та збройних пограбуваннях. Він був засуджений в квітні 2013 року одним із судів Луганської області, та отримав вирок – 8 років та 9 місяців увёязнення, яке відбуває у вёязниці міста Старобільськ Луганської області.

Згодом після засудження Хлебік подав апеляцію до апеляційного суду, розташованого в Луганську. Однак, оскільки у 2014 році місто було окуповане російсько-терористичними військами, рішення за його апеляцією досі не було винесено. Фактично, розгляд апеляції став неможливим, адже матеріали справи залишилися в Луганську.

Ув'язнений Хлебік позивався в Страсбурзі до України – він стверджував, що було порушено його право на здійснення чесного правосуддя у прийнятний часовий період.

Судді Європейського суду з прав людини одноголосно визнали, що Україна не відповідальна за наслідки втрати контролю над територією Луганської області. Взявши до уваги докази Києва щодо того, що Україна доклала всіх зусиль для отримання матеріалів справи, надала позивачеві можливість зустрітися з омбудсменом, а також аргументи про те, що проведення нового розслідування щодо звинувачень проти Хлебіка без доступу до матеріалів справи не є можливим, ЄСПЛ вирішив, що Україна не порушила Європейську конвенцію з прав людини.

Це рішення стало першим, де ЄСПЛ вивчав скаргу, пов’язану із втратою Україною контролю над окупованими територіями.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Повний арсенал доказів": що залишили ворожі диверсанти після бою у Красногорівки – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справа 2 травня: Екс-заступник голови одеської міліції отримав громадянство РФ
Наступний матеріал
Воював у складі "ДНР": в "Борисполі" затримано терориста з ОРДО
Loading...

Єльченко передав генсеку ООН звернення МЗС щодо ескалації конфлікту на Донбасі

На території військових баз РФ в Казахстані готують іноземних найманців на Донбас – експерт

Ніякої заморозки "конфлікту" на Донбасі на сьогодні немає – Айвазовська

"Сотні мільйонів євро і доларів": У МінТОТ розповіли, скільки коштів виділили на відновлення Донбасу

Після деокупації ОРДЛО звідти виїдуть близько 100 тисяч людей, причетних до тероризму – Гримчак

Ніякого компромісу щодо Донбасу від РФ до виборів у Німеччині не буде – Соловей