Прапор кримських татар
Прапор кримських татар Фото з відкритих джерел

Верховна Рада закликає світ засудити нову хвилю репресій в окупованому Криму – заява

  Читайте по-русски
  Народні депутати закликають міжнародних партнерів приєднатися до Декларації "Кримської платформи"

  Верховна Рада ухвалила заяву із закликом до міжнародної спільноти засудити чергову хвилю репресій проти кримських татар в окупованому Криму. Відповідну Постанову 6007 "Про Заяву Верховної Ради України щодо незаконного затримання першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та інших представників корінного кримськотатарського народу Криму на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим державою-агресором Російською Федерацією" підтримали 293 народних депутатів. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Верховна Рада України... звертається до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей із закликом: засудити нову хвилю репресій Російської Федерації проти корінного кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму, та застосувати обмежувальні заходи проти всіх причетних до організації, керування і виконання цих злочинів", – мовиться в заяві.

  Український парламент також закликає міжнародну спільноту під час двосторонніх та багатосторонніх контактів із РФ наполягати на припиненні незаконного переслідування представників корінного кримськотатарського народу та на виконанні Наказу Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо зняття незаконної заборони на функціонування Меджлісу кримськотатарського народу.

  Крім того, у заяві нардепи закликали міжнародних партнерів приєднатися до Декларації "Кримської платформи", підписаної 23 серпня 2021 року в Києві, і нарощувати зусилля, спрямовані на деокупацію Криму, зокрема в рамках урядового, парламентського та експертного вимірів Кримської платформи, задля відновлення міжнародного верховенства права.

  Також Рада просить провести в парламентських асамблеях, парламентах слухання щодо останніх злочинних дій Російської Федерації та притягнути її до міжнародно-правової відповідальності із залученням механізмів "Кримської платформи", зокрема Міжпарламентської координаційної ради Кримської платформи.

  У заяві Верховна Рада України засудила здійснені 3 та 4 вересня 2021 року державою-агресором Російською Федерацією на території тимчасово окупованого Криму незаконні обшуки, викрадення та арешти кримських татар.

  Український парламент вимагає від Російської Федерації як держави-окупанта виконувати свої зобов'язання відповідно до норм міжнародного гуманітарного права: припинити переслідування корінного кримськотатарського народу та негайно звільнити Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова, Нарімана Джелялова та інших затриманих представників кримськотатарського народу.

  Депутати Верховної Ради також наголосили, що чергові злочинні акти переслідування окупаційною владою Російської Федерації представників Меджлісу кримськотатарського народу є частиною системної політики держави-окупанта зі зміни демографічного складу населення і витіснення корінного кримськотатарського народу з Криму, яка становить загрозу для самого його існування і потребує рішучої відповіді міжнародної спільноти.

  Зазначається, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков має забезпечити невідкладне направлення тексту заяви до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.

  Як повідомляв 5.UA, окупаційний "суд" у Криму арештував на два місяці Джелялова, який у серпні брав участь у саміті "Кримської платформи". Окупанти інкримінують Джелялову та ще низка кримських татар підозрюються у "диверсії". Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

  Нагадаємо, протягом 3 і 4 вересня на захопленому Росією півострові російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова і ще чотирьох кримських татар – Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова.

  Протестуючи проти незаконних обшуків та затримань, родичі та небайдужі співгромадяни вийшли до будівлі ФСБ в Сімферополі. Окупанти схопили понад 50 протестувальників – кримських татар. Їх заштовхали в автобуси, застосовуючи грубу силу, б'ючи по нирках, та відвезли до різних відділень "поліції" в тимчасово окупованому Криму. Пізніше більшість із них відпустили.

  Попередній матеріал
  "Сонце ніколи не згасає": у Франції попрощалися з видатним актором Жаном-Полем Бельмондо
  Наступний матеріал
  "Будьте уважніше": Магучіх прокоментувала своє друге фото з росіянкою Ласіцкене
  Loading...

  "З цього починалися геноциди": Кулеба прокоментував затримання Росією кримських татар

  Окупаційна влада Криму незаконно утримує 125 українців – омбудсманка

  МЗС про арешт Джелялова: "У російських окупантів з'явився ще один "привід" для переслідувань у Криму"

  Окупанти в Криму заарештували заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова до листопада – що інкримінують

  Окупанти тиснули на Нарімана Джелялова і тримали з мішком на голові – у МЗС України кажуть про катування

  Затримання кримських татар в окупованому Криму: де вони перебувають зараз та що їм інкримінують – сюжет