Pfizer
Pfizer Shutterstock

Важливий вантаж: понад 120 тисяч доз вакцини Pfizer доставили в Україну – кого щепитимуть препаратом

Читайте по-русски
Препарат можна транспортувати за температури від -60 до -80 градусів за Цельсієм

Майже пів мільйона доз вакцини від компанії Pfizer BionTech до кінця цього тижня доправлять в Україну в межах глобальної ініціативи Covax. Зранку прибула перша партія. Ще три чекають впродовж тижня. Ними щеплюватимуть здебільшого освітян і тих, хто не встиг або не зміг вакцинуватися в першу та другу хвилю. Зустрічала медичний вантаж і журналістка "5 каналу" Ірина Саєвич.

На борту, який прибув сьогодні до України, вкрай цінний вантаж: понад 120 тисяч доз американсько-німецької вакцини Pfizer BionTech. Привезли препарат у коробках із сухим льодом, адже транспортувати його можна за температури від -60 до -80 градусів за Цельсієм. Та він цього тижня буде не єдиним. До 24 травня надійде загалом майже пів мільйона доз.

Поки що це найбільша партія вакцини в межах глобальної ініціативи Covax. Незабаром її розвезуть у регіони. 

Поки що вакцину доправили на національний склад. Імунізуватимуть нею освітян: від вихователів у садочках, вчителів у школах чи викладачів в університетах до тих, без кого їхня робота теж неможлива – бухгалтерів, прибиральників, охоронців. Для всіх передбачили майже 380 тисяч доз.

"По-перше, вони мають дуже високий ризик інфікуватися, бо контактують із великою кількістю учнів та інших людей у навчальних закладах. А також тому, що ми хочемо захистити їх та наших дітей. Якщо діти можуть і далі ходити до школи, суспільство потроху повернеться до нормального життя", – розповіла голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Опитані нами батьки ідею щеплення педагогів підтримують. Кажуть: дивно, що їх не включили до перших хвиль вакцинації.

"Вакцинуватися мають усі – це наш захист, це виживання нації. Це має бути звичайно. Я за те, щоб вчителі були вакциновані", – розповіла мама школяра Анна Надуда.

І самі не відмовлятимуться, каже вчитель фізкультури однієї зі столичних шкіл, бо небезпека для педагогів чимала.

"Ну ризик великий, бо постійно хворіють і діти, і вчителі. Ви плануєте вакцинуватися чи поки думаєте? Плануємо, хочем і думаємо. Це обов'язок кожного громадянина", – каже вчитель фізкультури Володимир Висоцький.

Та наразі, за даними головного санітарного лікаря, у попередніх списках охочих наполовину менше, ніж передбачили для освітян, – майже 190 тисяч людей.

"Через місяць у них почнеться сезон відпусток, тому ми хочемо всіх освітян вакцинувати до відпусток. А у вересні їм уже треба на роботу", – розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

У Всесвітній організації охорони здоров'я натомість зазначають: українці стали прихильнішими до вакцинації.

"Ми побачили, що за останній місяць дедалі більше українців цікавляться вакцинацією проти COVID-19. І це дуже обнадійлива інформація. Найближчим часом надходитимуть нові партії вакцин", – зазначив представник ВООЗ та Голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Щоб отримати свою дозу, освітянам потрібно звернутися до керівників навчальних закладів, а ті передадуть списки до місцевих департаментів освіти та охорони здоров'я. Потому до шкіл, садочків, училищ та університетів навідаються мобільні групи. 

Ірина Саєвич. Олександр Степанов. "5 канал"

Попередній матеріал
Уряд нічого не розуміє в пандемії, влітку буде вже п'ятий спалах коронавірусу – експерт
Наступний матеріал
Яма на ямі: на Львівщині 13 км дороги в жахливому стані – коли мешканцям чекати на ремонт
Loading...

Стало відомо, скільки українців заявили про побічні реакції після щеплення від коронавірусу

Українці за щеплення від COVID-19 поза чергою нестимуть відповідальність – Ляшко

Вакцинація в Україні: за минулу добу щеплення отримали 36 тисяч людей

У МОЗ розповіли, чи можна зробити щеплення від COVID-19 без декларації із сімейним лікарем

Стало відомо, коли українців почнуть вакцинувати другою дозою CoviShield і CoronaVac

У МОЗ повідомили, коли в Україні можуть з'явитися паспорти вакцинації