В Україну повернувся "Гетьман Сагайдачний"

  Флагман українського флоту "Гетьман Сагайдачний" повернувся із Середземномор`я, де два тижні тому брав участь в антитерористичній операції НАТО "Активні зусилля". За цей час він пройшов 15 тисяч морських миль, подолав п`ять проток, побував практично в усіх регіонах Середземного моря. І одразу ж по поверненні - почав готуватися до святкування Дня Незалежності.
  Ще 2 тижні тому він курсував повз береги Греції та Алжиру у складі ескадрилії військової місії НАТО. А сьогодні пришвартований у курені бухти Севастополя. І сяє наче нова копієчка. Ми дістаємося до головного корабля українського флоту манівцями. Так швидше і простіше. Адже офіційна дорога до "Гетьмана Сагайдачного" пролягає через контрольно-пропускний пункт Чорноморського флоту Росії, перетнути який українці можуть лише з дозволу цієї держави. Гордо сяє емблема на флагмані. Це морський вовк. На хижу тварину рівняються і звичайні матроси, і керівники Сагайдачного.

  Володимир Новохатський, заступник командира корабля: "Символізує єдність нашого корабля з козаками. Тобто на фоні козацького прапора. І голова вовка - як ми його називаємо "морський вовк" - вона символізує те, що, ну взагалі вовк - це єдиний хижак, який ніколи не повертає голову назад. Він не може цього зробити, це така фізіологія цього хижака. Тому й ми також дивемось уперед, ніколи не повертаємо голову назад. Зі своїми ворогами розбираємось так, як хижаки".

  Сама ж служба на Сагайдачному - не передбачувана, наче мосрькі вітри. Моряк Іван з Полтави відчув і спеку, і холод на власній шкірі. До того ж Сагайдачний збудований ще за радянськими проектами. А в них відводилось більше місця для техніки і менше - для людей. Та затісний кубрик Іван та його побратими не проміняли б ні на що. Адже служити на флагмані випадає не кожному.

  Таких строковиків, як Іван на фрегаті третина. Але до кінця року Сагайдачний планують повністю укомплектувати професійними моряками. Адже доводиться працювати зі складною технікою - на флагмані є і торпедні апарати, і артелирійський комплекс. Лише світлом корабель забеспечує ціла команда з 10 людей.

  Артем Курчик, мічман: "Забеспечує безперервно подачу енергії на кораблі. Подачу якісь агрегати, вузли безперебійно. Електроенергію на кораблі, звісно, виробляє наш дизельгенератори. На аншому окраблі їх 5. Всі в справному стані. Безперебійно працюють".

  Порівнювати Сагайдачний із "Москвою" - головним кораблем Чорноморського флоту Росії, який відбув до берегів Кавказу, керівники фрегата не хочуть. Кажуть обидва кораблі мають свої переваги. "Москва" виграє за оснасткою, а Сагайдачний - краще маневрує. Офіцери стверджують - конкуренція між флотами здорова, а Сагайдачний у Росії зустрічають не гірше, ніж Російські кораблі у Севастополі.

  Леся Кешеля, 5 канал: "Утім, про рівноправ`я двох флотів на акваторії Чорноморського узбережжя говорити зарано. Приміром, із 25 існуючих бухт українські кораблі займають лише дві".
   
  Із Севастополя Леся Кешеля, Андрій Поставець, 5 канал
  Попередній матеріал
  Пластуни з`їхалися до Києва святкувати День прапора
  Наступний матеріал
  З`їзд американських демократів у Денвері (репортаж)
  Теги:
  Loading...