З`їзд американських демократів у Денвері (репортаж)

  Демократи США остаточно визначаються з двома головними кандидатурами на виборах - президента та віце-президента. На з`їзді в Денвері делегати мають офіційно підтримати Обаму та Байдена. Однак, всіх найбільше турбує, чи зможуть об`єднатися демократичні сили, розколоті попередніми виборами на два ворогуючих табори. Адже прибічники Клінтон та прибічники Обами досі не дуже добре ладять між собою. Подібний розбрат лише на руку республіканцям.
  До міста Денвер, штат Колорадо, з`їжджаються демократи. У неділю тут буде з`їзд Демократичної партії США. На ній мають офіційно оголосити кандидата у президенти. Це буде сенатор зі штату Іллінойс Барак Обама. А Джозефа Байдена висунуть на посаду кандидата у віце-президенти США. Головне завдання з`їзду - об`єднати тих, хто на праймеріз - проміжних виборах - голосував за різних кандидатів - Барака Обаму та Гіларі Клінтон. Прихильники сенаторки з Нью-Йорку та колишньої першої леді США до останнього сподівалися, що Обама запропонує їй посаду віце-президента - у разі його перемоги на виборах. Однак, на думку аналітиків, це було малоймовірно. Адже обидва політики занадто амбітні та не готові ділитися владою. Натомість Байден, який є спеціалістом із зовнішньої політики, має допомогти Обамі чіткіше випрацювати стратегію відносин з іншими країнами.

  Марша Карлін, делегат з Вірджинії: "Переконана, Байден - прекрасний фахівець із зовнішньої політики, він чудовий полеміст. Байден близький до середнього класу, до звичайних американців. Мені здається, нас очікує захоплива кампанія".

  Гарі Аллен, делегат з Індіани: "Барак Обама додав партії енергії, а Байден - досвіду і стабільності - все, що необхідно для балансу.  Думаю, якщо Обама шукав когось, хто справді може йому допомогти, хто буде дієвим віце-президентом, а не просто повторюватиме усі його рухи, то він такого знайшов. Це дуже правильне рішення для партії".

  У п`ятницю Обама офіційно представив Джозефа Байдена як кандидата на посаду віце-президента. Це сталося під час мітингу у місті Спрінгфілд. На виступі перед багатотисячним натовпом Байден вміло підкреслював свою близкість до середнього класу.

  Джозеф Байден, кандидат у віце-президенти від Демократичної партії: "Ваш кухонний стіл такий самий, як і в мене. І ввечері, після того, як ви поклали дітей спати, ви думаєте, як заплатити рахунки. Ця проблема не стоїть перед Джоном МакКейном. Він увчері обирає, за який із семи кухонних столів йому сідати".

  Окрім офіційного проголошення кандидатів на перші посади в країні, - демократи у Денвері мають також затвердити виборчу програму. Самі вибори у Сполучених Штатах відбудуться четвертого листопада. Головний суперник Барака Обами - кадидат від республіканців Джон МакКейн.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  В Україну повернувся "Гетьман Сагайдачний"
  Наступний матеріал
  Останній день XXIX Олімпійських Ігор
  Теги:
  Loading...