декларування
декларування Фото із відкритих джерел

В Україні набули чинності два закони, які повністю відновлюють роботу НАЗК

  Читайте по-русски
  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. Окрім того, своїм скандальним рішенням КСУ обмежив повноваження НАЗК

  В Україні повністю відновлено роботу Нацагентства з питань запобігання корупції, яка була заблокована Конституційним Судом. Відповідні закони набули чинності в середу, 30 грудня. Днем раніше документи були опубліковані у виданні "Голос України".

  Набув чинності закон "Про внесення змін до Закону України Про запобігання корупції", а також "Закон про повернення відповідальності за брехню в деклараціях".

  Перший документ усуває законодавчі прогалини, які виникли через рішення КСУ про неконституційність окремих положень закону "Про запобігання корупції", і забезпечує повноцінне функціонування НАЗК. Другий документ виключено з Кримінального кодексу статтю 366-1, яку визнали неконституційною, і доповнив його статтею 366-2 про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Згідно із законопроєктом, корупціонерів не будуть саджати у в'язницю: максимальна санкція статті – до 2 років обмеження волі.

  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. Окрім того, своїм скандальним рішенням КСУ обмежив повноваження НАЗК. Це стало початком масштабної конституційної кризи в Україні.

  У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  Варто зауважити, посли країн "Великої сімки" висловили стривоженість щодо такого рішення.

  Попередній матеріал
  У Нігерії через карантинні заборони спалахнув голод: люди штурмують магазини
  Наступний матеріал
  Офіційно оприлюднили закон про Державний бюджет на 2021 рік
  Loading...

  Зеленський таки підписав закон про кримінальну відповідальність через брехню в деклараціях

  Вітренко подав декларацію на заступника голови Міненерго – подробиці

  "Корупціонери можуть хіба що ефективно покаятися": депутат розкритикував законопроєкт про незаконне збагачення

  Зеленський і депутати за багато місяців знали про результат рішення КСУ – Ємець

  Венеційська комісія радить Верховній Раді внести зміни до закону про КСУ – другий висновок

  Наслідки рішення Конституційного Суду: НАБУ закрило справу судді Вовка про недостовірне декларування