Фото zn.ua

В проекті резолюції ПАРЄ засуджується анексія Криму та заклики до федералізації

  Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) в середу може прийняти проект резолюції "Останні події в Україні: загрози функціонуванню демократичних інститутів", в якій виступає проти федералізації країни та засуджує дії Росії щодо анексії АР Крим.

  Очікується , що проект буде винесений на пленарну сесію Асамблеї в середу, 9 квітня, передає "Интерфакс".

  "Асамблея різко заперечує проти будь-яких пропозицій щодо федералізації України, оскільки це призведе до значного ослаблення єдності і стабільності країни", - йдеться в тексті документа, підготовленому моніторингової комісією.
  "Так званий референдум, який пройшов в Криму 16 березня 2014, є неконституційним, оскільки суперечить як Конституції Криму, так і Конституції України. Крім того, заявлена ​​явка і результати є неправдоподібними", - говориться у документі.

  Крім того, наголошується в проекті, Асамблея "висловлює заклопотаність зростанням кількості достовірних повідомлень про порушення прав етнічних українського та кримськотатарського меншин в Криму, в тому числі в тому, що стосується їхнього доступу до своїх будинків після анексії півострову Росією".
  Вона закликає російську владу гарантувати негайне припинення цих порушень і судове переслідування всіх винних, а також забезпечити повний доступ в цей регіон міжнародних спостерігачів за дотримання прав людини з ОБСЄ.

  У проекті Асамблея повністю визнає легітимність нової влади в Києві і законність прийнятих ними рішень. Водночас ПАРЄ визнає, що в результаті останніх політичних подій багато груп населення України побоюються, що їхні інтереси або не представлені, або недостатньо представлені у Верховній Раді і в центральному уряді.

  "Для того, щоб гарантувати максимальну показність Верховної Ради, що призведе до єдності і стабільності в країні, треба провести найближчим часом, якщо дозволять технічні можливості, дострокові парламентські вибори", - наголошується в документі.

  Попередній матеріал
  Верховна Рада ухвалила зміни до закону про місцеві вибори
  Наступний матеріал
  У Харкові 200 проросійських активістів продовжують мітинг перед ОДА
  Теги:
  Loading...