Збір-похід ВМС ЗСУ в Чорному морі
Збір-похід ВМС ЗСУ в Чорному морі Facebook / ВМС ЗС України

День ВМС ЗСУ: як святкує Одеса, хто долучився та як вітав військових моряків Зеленський – включення

Читайте по-русски
Цьогоріч на урочистості прибула постійна військово-морська група НАТО

В Одесі тривають урочистості з нагоди Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Його відзначають у першу неділю липня. Військових моряків привітав Володимир Зеленський, який також прибув до міста на святкування. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.

Святкування розпочалось близько 9 години. Окрім українських кораблів, які перебувають на морському вокзалі, привітати з днем ВМС України приїхало чимало союзників. Зокрема, постійна військово-морська група НАТО. Серед них фрегати з Румунії, Італії, Туреччини та Великої Британії. 

"Те, що ракетний есмінець "Ross" і два десятки кораблів союзників по НАТО й інших зібралися у Чорному морі, – свідчить, що партнери і союзники разом з Україною в її зусиллях боротися та воювати на фронті проти агресії з боку Росії. Судна, які ми тут  бачимо, є лише одним із доказів того, що роблять США для допомоги Україні у гарантуванні її безпеки", – зазначила тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

"Очікується поповнення ще щонайменше 3 катерами, які проходять модернізацію в США. Наступного року американська сторона розпочне передачу швидкістніх катерів Mk VI, конкретними заходами наповнюється і підписаний у 2020 меморандум про співпрацю України та Великобританії, в короткостроковій перспективі наш флот поповниться протимінними кораблями та сучасними ракетними катерами", – розповів президент України Володимир Зеленський.

Та наголосив, що сила національного флоту разом з іншими військами є опорою української дипломатії на шляху до відновлення територіальної цілісності України та миру, особливо у часи російської агресії, коли боєздатні військово-морські сили є однією з найголовніших складових обороноздатності та безпеки України.

Як повідомляв 5.UA, Велика Британія спеціально для України спроєктує нові катери.

Ольга Дунська, "5 канал".

Попередній матеріал
"Нам прикро, боляче, але не соромно": Зеленський прокоментував гру збірної України з Англією
Наступний матеріал
"Від зачарування – до розчарування": Національній поліції України 6 років: про успіхи та провали
Loading...

Sea Breeze-2021 на Херсонщині: відпрацьовували взаємодію в повітрі та на землі

Sea Breeze-2021 на Миколаївщині: десантування з літака, імітація бою та керування винищувачами

Наймасштабніші з 1997 року: військові навчання "Sea Breeze-2021" проходять в Україні

До участі долучилися більше 30 країн: як проходять навчання "Sea Breeze-2021"

У Чорному морі стартують американо-українські навчання "Sea Breeze-2021"

Україна і Британія домовилися спільно будувати військові кораблі та бази для ВМС