У п’ятницю, 1 листопада, уряд затвердив законопроєкт про внесення змін до деяких законів України, що стосується впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. Цей законопроєкт дозволить ліквідувати систему МСЕК.
Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).
- Читайте також: МСЕК вимагає гроші вже навіть з інвалідів війни.
Як зазначили у МОЗ, вони поділяють "невдоволення застарілою, недружньою до людей і великою мірою корумпованою системою МСЕК".
"Людина, яка живе з порушеннями функціональності, повинна отримати від держави підтримку, що дасть їй змогу нормально жити, працювати й бути повністю інтегрованою в життя суспільства. Це має робитися у зручний для людини й прозорий спосіб", – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
У відомстві також повідомили, що замість терміну "медико-соціальна експертиза" законопроєкт вводить поняття "оцінювання повсякденного функціонування особи". Відповідно до документа, з 1 січня 2025 року експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, до складу яких увійдуть лікарі-практики, замінять МСЕК. Ці команди працюватимуть у багатопрофільних лікарнях.
"Нова система буде цифровізованою. Лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть у Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок", – додали у МОЗ.
Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, виступаючи в Раді, запевнив у проведенні комплексних реформ у МСЕК.
Дивіться також:
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій