Уряд не виділив грошей на дочасні вибори (РЕПОРТАЖ)

  Питання щодо грошей на дострокові вибори сьогодні в Уряді не розглядалося. Це П`ятому каналу підтвердила прес-служба Кабінету міністрів. Таким чином гроші на кампанію - не виділені, попри Указ Президента. Ним Віктор Ющенко зобов`язав Кабмін надати з резервного фонду держбюджету 417 з половиною мільйонів гривень для проведення парламентських перегонів.
  Глава держави видав Указ услід за відповідним рішенням РНБО. У тексті докумета йдеться, що Уряд зобов`язаний був до 17-ї години 13 жовтня перевести на рахунок ЦВК згадану вище суму.

  ***

  Ірина Герасимова,  5 канал:  "Достроковим виборам бути і крапка. Сказав Президент Ющенко на засіданні РНБО і зобов`язав Уряд виділити гроші на голосування з резервного фонду. Для Уряду рішення РНБО не указ, а в Міністерстві фінансів заявляють - законних підстав для перерахування коштів немає".

  Усміхнена Тимошенко, привітний Яценюк. Усе керівництво країни зібралося, щоб вирішити головне питання дострокових виборів - де брати гроші. Бо питання будуть чи не будуть перевибори сьогодні вже не стоїть, наполягає Президент.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Не треба ховатися у коноплі, не треба затягувати непотрібну дискусію. Відповідно до Конституції, у нас є один спосіб дати відповідь на кризу, яка сформована була 2-го вересня в українському Парламенті - дострокові вибори".

  Щоб виділити фінансування на перевибори з державного бюджету, у депутатів було два дні, каже Ющенко. Вони цього не зробили. Тепер вихід один: взяти гроші з резервного фонду.

  Марина Ставнійчук, представник Президента в ЦВК: "За рішенням Ради Національної Безпеки і Оборони, зобов`язано Кабінет міністрів невідкладно вирішити питання про виділення Центральній виборчій комісії з резервного фонду державного бюджету необхідних для забезпечення фінансування, підготовки й проведення позачергових виборів до Верховної Ради України коштів. Та забезпечити перерахування цих коштів до 17-ї години 13-го жовтня 2008-го року Міністерством фінансів та Державним казначейством України  на рахунок ЦВК".

  Проти такого рішення виступили прем`єр Тимошенко і міністр внутрішніх справ - Луценко. Але їхніх аргументів ніхто не слухав, каже головний міліціонер.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: "Міністр фінансів і Прем`єр-міністр говорили про те, що і я. Про, по-перше, технічну неможливість виділення, адже в Законі "Про вибори" чітко написано, що розмір коштів визначається виключно Парламентом на засіданні Верховної Ради. Відтак Юлія Володимирівна голосувала теж проти такого рішення".

  У Міністерстві фінансів кажуть: теоритично гроші на дострокові вибори в резервному фонді є. Але практично - правових підстав для фінансування цих виборів - немає.

  Віктор Пинзеник, міністр фінансів: "Про що йде мова? Міністерство фінансів не є органом, який може придумати собі фінасувати будь-що. Для нього повинні бути правові підстави. З точки зору ресурсу це не є проблема, але ми не маємо можливості без рішення це фінансувати. Це має бути або Закон "Про бюджет", або інша законна форма".

  9 жовтня Президент розпустив Верховну Раду. Наступного дня - його Указ надрукували офіційні видання. Обирати новий Парламент українці будуть 7-го грудня.

  Ірина Герасимова, Олена Cорокіна, Сергій Щекочихін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10Мб)


  Додамо, що за інформацією "5 каналу", завтра відбудеться закрите засідання Уряду. Чи буде на ньому розглядатися питання про виділення грошей на вибори - не відомо.
  Попередній матеріал
  У Львові перепоховали матір Романа Шухевича (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Битва за суди 13.10.08 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...