Битва за суди 13.10.08 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  БЮТівці і представники Секретаріату Президента зчепилися за вибори одразу в трьох адміністративних судах - вищому, окружному та апеляційному. Основне поле бою, на якому зараз вирішується доля перегонів, - суд Апеляційний. Там - засідання, на якому Банкова намагаєтьбся оскаржити ухвалу Окружного суду. Минулого тижня він скасував Указ Президента про оголошення виборчої кампанії.
  Наталя Жижко, 5 канал: "Беркут у приміщенні суду, прихильники БЮТ довкола нього, а судді заблоковані у дорадчій кімнаті. За таких обставин у Київському Апеляційному адміністративному суді розглядають скаргу Президента".

  Усе почалось з блокади Київського окружного адміністративного суду. Саме там знаходиться ухвала про призупинення Указу Президентата оригінал оскарження цієї ухвали. Ці документи потрібні для розгляду в окружному апеляційному суді Києва.

  Наталя Королевська, народний депутат, БЮТ: "Депутаты от БЮТ подают сегодня апелляционные жалобы, как имеет право подавать каждый гражданин на решение суда. То есть, мы хотим, чтобы было уточнено решение, чтобы были какие-то поправки. Так же мы присутствуем сегодня в суде и смотрим, как соблюдается закон в нашей стране".

  Засідання суду розпочалося за графіком. БЮТівці знову звернулись з клопотанням відкласти розгляд через відсутність у суді оригіналів документів. Цього разу суд відмовив у задоволенні клопотання. В результаті - нове клопотання про відвід судді та про тиск на суд.

  Валерій Писаренко, представник БЮТ у суді: "Судовий процес відбувається в присутності озброєних осіб, які представляють СБУ, які не представляються, хоча сьогодні в залі не мають права бути присутніми невідомі. Сьогодні суд під дулом пістолета Президента фактично вирішує цю справу. Це і є свідченням прямого тиску на суд".

  Усе це - зумисне затягування розгляду справи, заявляє представник Президента. І наполягає - позов БЮТу мав розглядати Конституційний суд.

  Марина Ставнійчук, заступник голови Секретаріату Президента: "Наявність цієї величезної кількості скарг і додаткових позовів є сввідченням того, що БЮТ затягує розгляд справи. Юристам БЮТу добре відомо, що на подібні справи треба йти до Конституційного суду".

  Перерва виявилася вимушеною і тривалою. Судді не можуть продовжити засідання, тому що БЮТівці заблокували їх у дорадчій кімнаті. Ті ж кажуть - вимушені були це зробити, тому що крім суддів в дорадчій кімнаті були сторонні особи. А це є порушенням.

  Наталя Жижко, Олексій Братущак, Іван Пінчук, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.1Мб)
  Попередній матеріал
  Уряд не виділив грошей на дочасні вибори (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Опалювальний сезон у Києві перенесли на тиждень
  Теги:
  Loading...