У Львові перепоховали матір Романа Шухевича (РЕПОРТАЖ)

  Євгенію Шухевич, матір генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, перепоховали сьогодні у Львові. Її останки привезли з Казахстану, де жінка 11 років прожила у засланні і померла 1956 року у День народження свого сина.
  Онук Євгенії Шухевич - Юрій пригадує той день, коли померла його бабуся. Це було 30 червня у Казахстані, де жінка мешкала у висланні з 1945 року. Трагічну долю матері генерала-хорунжого Української повстанської армії повторив і його син. На долю Юрія Шухевича перепали табори та переслідування радянським режимом. Після зміни влади Юрій отримав дозвіл на перепоховання від казахстанської та української сторони, і тривалий час шукав могилу Євгенії Шухевич.

  Могилу самого головнокомандувача УПА не можуть віднайти і досі. Тоді як у родинному склепі на Личаківському цвинтарі вже спочиває дружина генерала Шухевича – Наталія. Личаків - невипадкове місце для родинного поховання, розповідає директор музею-заповідника.

  До перепоховання Євгенії Шухевич на батьківщині долучилася Служба безпеки України та вітчизняне МЗС. Але родина Шухевичів переконана: без допомоги казахстанської сторони перепоховання могло б затягтися не на один рік.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.01Мб)
  Попередній матеріал
  Приміщення окружного адмінсуду охороняють депутати від БЮТ
  Наступний матеріал
  Уряд не виділив грошей на дочасні вибори (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...