Курт Волкер
Курт Волкер Фото dpa

"Уперше офіційно визнано": Волкер розповів про унікальність нових санкцій США

Росія на 100% контролює те, що відбувається на окупованих нею територіях

Нові санкції, запроваджені Міністерством фінансів США проти Росії, вперше на офіційному рівні визнають, що РФ має повний контроль над ситуацією на окупованому Донбасі. Про таке повідомив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає "Радіо Свобода".  
Як стало відомо, санкції стосуються як Криму, так і сходу України.

"Ці санкції стосуються трьох осіб та дев’яти організацій, які підтримують зусилля Росії в інтеграції Криму через приватні інвестиції та проекти, або ті, що залучені до серйозних порушень прав людини", – повідомив спецпредставник Держдепу.

За словами Волкера, це наступний крок після так званої "Кримської декларації" державного секретаря США Майкла Помпео від 25 липня, в якій наголошувалося, що Сполучені Штати не визнають і не визнаватимуть у майбутньому Крим як частину Росії.

У нових санкціях офіційний Вашингтон покладає на Росію відповідальність за порушення прав людини в окупованих районах Луганської та Донецької областей.

"Упродовж тривалого часу ми говорили, що Росія має 100-відсотковий контроль над тим, що відбувається на окупованих нею територіях. Це стосується військових сил, політичних утворень та навіть економічної діяльності, але вперше у формі санкцій було визнано, що Росія в реальності контролює Донбас на сході України", – наголосив Волкер.

Він також зауважив, що санкції посилюватимуть, якщо не буде досягнуто поступу щодо повернення Кримського півострова під контроль України та в імплементації Мінських угод.

"Якби ми побачили імплементацію Росією Мінських угод та встановлення миру, ми були би готові переглянути санкції та скасувати їх. Але зараз ми жодного прогресу не бачимо", – заявив Волкер.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Мінфін США запровадив нові санкції через агресію Росії проти України. До "чорного списку" потрапили троє громадян України і РФ, а також дев'ять компаній, пов'язаних із незаконними діями Росії. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Спецпредставник Держдепу США Курт Волкер прибув із візитом у зону АТО: що побачив

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
До Стамбула з кокаїном: у турецькому аеропорту затримали українку–наркокур'єра
Наступний матеріал
На понад 70%: в одному з міст України різко підвищать тарифи на опалення
Loading...