Роман Труба
Роман Труба Данило Мокрик / Facebook

"Улюблений заявник Труби": адвокат пояснив, чому Андрій Портнов не погрожує голові ДБР

  Читайте по-русски
  Роман Труба не має права давати будь-які вказівки слідчим, але дає залюбки, каже Головань

  Директор ДБР Роман Труба дає вказівки слідчому, хоч і не має на це права, коли йдеться про справи за заявами Андрія Портнова. Про таке у своєму блозі повідомив адвокат Ігор Головань.

  "Як ми знаємо, директор ДБР Роман Труба не є керівником органу досудового розслідування і не має права давати будь-які вказівки слідчому. Але ми також знаємо, що, хоч права такого не має, але дає залюбки. Особливо коли справа стосується заяв такого собі Портнова", – написав правник.

  Він нагадав, що у прокурорському минулому Труба був керівником органу досудового розслідування, зокрема – у кримінальному провадженні, "де фігурував (як любить висловлюватись пан директор) улюблений заявник Труби Портнов".

  Головань зазначив: "Як керівник органу досудового розслідування, відповідно до норм КПК України, Труба мав на справу Портнова чималий вплив. Міг визначати слідчого (слідчих), який здійснюватиме досудове розслідування; відсторонювати слідчого; ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування, давати слідчому письмові вказівки; погоджувати проведення слідчих (розшукових) дій. 

  "Але, на відміну від сьогодення, у справах Портнова Труба поводився чемненько і акуратненько. В усякому разі, про погрози Трубі, аналогічні погрозам прокурору Олександру Божку, щось не чути", – підсумував він.

  Нагадаємо, Олександр Божко звернувся до КДК зі скаргою на одіозного ексчиновника часів Януковича Андрія Портнова. Той погрожує Божку через можливу втрату статусу адвоката.

  Попередній матеріал
  ЦВК дозволила змінювати місце голосування онлайн
  Наступний матеріал
  "Дух Америки": Меланія Трамп традиційно причепурила Білий дім до Різдва – відео

  Інтерв'ю Труби – це явка з повинною, ГПУ варто зацікавитися – адвокат

  Касетний скандал у ДБР: на чому попалися народні "слуги" – "Спостерігач"

  Рябошапка натякнув на відставку Труби через прослушку – що відомо

  Нову владу цікавлять політичні переслідування, а не справи про вбивства – політтехнолог

  Брифінг Артура Герасимова щодо записів з кабінету Труби та переслідувань Федини – відео

  "Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко – трансляція