Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

"Укроборонпром" потрібно ліквідувати": Турчинов про катастрофу у сфері безпеки країни

Читайте по-русски
Вперше з часів початку війни в Україні не можуть виконати державне оборонне замовлення, наголосив політик

Скандал в "Укроборонпромі" – це типова ситуація для цієї влади, коли посадовці, розуміючи, що вже стоять на межі катастрофи, починають один одного звинувачувати. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" заявив секретар РНБО України у 2014-2019 роках Олександр Турчинов.

Він зазначив, що декілька днів тому ДП "Антонов" звинувачувало "Укроборонпром" у тому, що той блокує діяльність цього підприємства. Водночас учора профільний комітет, який у парламенті опікується питаннями оборони і безпеки, почав вимагати звільнення міністра оборони.

"Тобто одні "слуги" звинувачують інших "слуг" і вже шукають, хто все ж таки винен у тому, що відбувається. Хоча я переконаний, що починаючи від президента, уряду і парламентської більшості "слуг народу", у них консолідована відповідальність за те, що відбувається в країні", – вважає Турчинов.

"Але коли ми говоримо про "Укроборонпром", треба сказати, що це штучна надбудова – будьмо відверті. Наприкінці 2018-го року ми внесли пропозицію парламенту щодо ліквідації концерну "Укроборонпром", який є надбудовою, який фактично поєднує господарські і управлінські державні функції", – зазначив політик.

За словами Турчинова, натомість в РНБО пропонували побудувати спеціалізовані концерни, які працювали би на результат.

"Замість цього чинна влада залишила "Укроборонпром", змінивши керівництво цього підприємства. Але фактично довівши його до банкрутства", – наголосив Турчинов.

Він також наголосив на тому, що в Україні відбувається катастрофа у питаннях безпеки і оборони.

"І один з дуже небезпечних показників цієї катастрофи – це катастрофічне невиконання державного оборонного замовлення, за яке відповідають "Укроборонпром", Міноборони та інші підрозділи Кабміну", – сказав Турчинов.

"Це є вже злочин. І навіть представники чинної РНБО на минулому тижні були змушені говорити: "У нас проблеми, у нас провалене оборонне замовлення". А що таке державне оборонне замовлення? Це фактично здатність наших Збройних сил виконувати свої прямі функції і обов'язки", – наголосив політик.

Турчинов додав, що цьогоріч не було закуплено жодної ракети, а підприємства, які цим займаються, фактично зупинилися.

"Їм страшно, тому що за це треба відповідати. І це вперше з часів початку війни, з 2014 року, коли в нас не виконується державне оборонне замовлення. До того ж я навіть не хочу ці мізерні відсотки називати, тому що коли в кінці року про це буде прозвітовано, це буде шок для багатьох", – говорить Турчинов.

Політик наголосив, що треба не говорити про реформи, а реально їх робити. І не перейменовувати "Укроборонпром", а ліквідувати цю структуру.

"Для потужних оборонних підприємств, які створюють українську зброю, українську військову техніку, для них посередник не потрібен. Якщо вже створили міністерство, яке опікується цими питаннями, навіщо вам ще одне міністерство під назвою "Укроборонпром"? Безумовно, між ними будуть конфлікти, тому що одне не ліквідували, а інше створили. Я не говорю вже про бюджетні витрати, яких стало вдвічі більше", – вважає політик.

"Немає стратегії, немає бачення і, основне, немає конкретних дій. А є дешевий піар, який не може замінити у питаннях безпеки сучасну зброю", – підсумував Турчинов.

Нагадаємо, в "Укроборонпромі" заявили, що реформа оборонно-промислового комплексу перебуває під загрозою згортання. І звинувачують у цьому Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Дивіться повну версію ток-шоу:

Попередній матеріал
У першій половині 2021 року 4 млн українців безкоштовно провакцинують від COVID-19 – Ляшко
Наступний матеріал
Влада на карантині: як житиме країна під час коронавірусу у вищих кабінетах – сюжет
Loading...