Андрій Піонтковський
Андрій Піонтковський Еспресо ТВ

"Україну готують до прихованої капітуляції": чого очікувати від майбутньої зустрічі "нормандської четвірки" – Піонтковський

  Читайте по-русски
  Становище України може виправити лише людський фактор двох осіб: Путіна і Зеленського

  Україна останнім часом зазнає дуже серйозних зовнішньополітичних поразок, радикально змінюються позиції її союзників. Про це російський політолог Андрій Піонтковський (Вашингтон) заявив у ефірі програми телеканалу "Еспресо" "Студія Захід з Антоном Борковським" про розповзання "лугандонських".

  "Так, усі ці лицемірні роздуми про Європу від Лісабона до Владивостока приховують абсолютно інший процес, котрий у розпалі – Азія від Владивостока до Калінінграда, включаючи всю Україну. На це Путіну і дає санкцію Макрон. Але я б не обмежувався одним Макроном. Україна останнім часом буквально на очах зазнає дуже серйозної зовнішньополітичної поразки, радикально змінюються позиції її союзників", – коментує політолог.

  За його словами, з огляду на те, що Меркель стає вже малопомітним гравцем, Макрон взяв на себе ініціативу озвучувати позицію Європи "з вічним французьким марнославством, таким "grandeur francais", бавлячись у велич Франції, що грає велику роль у світових справах".

  Але, на думку А. Піонтковського, змінилася і американська позиція.

  "У чому вона змінилася? Завжди було зрозуміло, що Трамп – це людина, вкрай бажана для Путіна, але він практично відсторонений американським істеблішментом від українського порядку денного. Україну дуже жорстко підтримував увесь Конгрес, позицію озвучував великий друг України Волкер, а ось Трамп останнім часом пожвавішав. Він передає ініціативу Болтону, котрий був тут у Києві, ще енергійніше, ніж Макрон, виступає за повернення Путіна у Велику вісімку. Це результат, ось цей обвал політики Заходу, це результат безвідповідальної демагогії колективного Зеленського під час передвиборчої кампанії і вже після приходу до влади, про боротьбу з так званою "партією війни", – пояснив політолог, нагадавши, що вся політтехнологія передвиборчої кампанії була побудована на тому, що "ось є чудова партія миру, яка бореться з правлячою партією війни, яка правила п’ять років і у всьому винна".

  Він наголошує, що справа не в персоналії Петра Порошенка, а в українській державі.

  "Якщо українська держава проводила політику війни впродовж п’яти років і ніби винна у цьому конфлікті, то, відповідно, співучасниками цього "злочину" були західні союзники, що підтримували Україну. Захід ніколи не буде більш проукраїнським, ніж саме українське керівництво", – зауважив А. Піонтковський.

  Одним з ключових моментів, на який чекає РФ, на його думку, є майбутня зустріч у "нормандському форматі". Це, за його словами, "згода з путінською інтерпретацією Мінських домовленостей".

  "Тобто йдеться про особливий статус Донбасу і вштовхування цієї ракової пухлини, нічого не змінюючи у "Лугандонії", зберігаючи тих самих бандитів, зберігаючи повний контроль російських військових, російських спецслужб. Легітимізувати цю територію з точки зору українського законодавства і тим самим відкрити шлях до розчленування України. Формально при цьому вимагаючи закріпити це в Конституції з впровадженням особливого статусу для цих територій. Цьому "проклята партія війни" достатньо успішно чинила спротив протягом цих років", – зазначив А. Піонтковський, нагадавши, що найважчий час був у 2015-2016 роках, коли Франк-Вальтер Штайнмаєр приїздив до Києва і практично на засіданні Ради вимагав внести зміни до Конституції.

  "Зараз завдання на найближчу зустріч – зафіксувати цю серйозну капітуляцію, тобто Україна перетворюється на державу без державних кордонів. Ця територія повертається в  Україну, вона в стані як завгодно розповзатися, наприклад наступним кроком, абсолютно очевидно, буде їх вимога розширення цієї "Лугандонії" з особливим статусом до формальних кордонів Луганської і Донецької областей. На це вказує, ці плани видає указ Путіна про те, що на всій території цих областей будуть видаватися російські паспорти і так далі. Це капітуляція України", – переконаний політолог.

  Зокрема, А. Піонтковський згадав про меседж, який поширювали телеканали Медведчука та Коломойського, про "руку дружби" Кремлю.

  "Він транслювався, за незначним винятком, всіма телеканалами, частина з яких належить Медведчуку, а інша частина – Коломойському, який вирішив капітулювати перед Москвою, виходячи зі своїх фінансових інтересів", – зазначив політолог.

  На його думку, зовнішньополітичні і внутрішньополітичні проекти "заточені під один і той самий результат – перетворення України на Малоросію, на той самий "один народ" про який сьогодні в присутності Медведчука, спеціально привезеного для цього у Владивосток, знову говорив Путін". 

  "Я вірю в людський фактор двох людей: Путіна і Зеленського. Путін у своїй ейфорії і безкарності може зайти так далеко, що його вимоги просто викличуть вибух усієї української суспільної думки і Зеленському неможливо буде на це погодитися. І врешті-решт фактор самого Зеленського. Коли людина очолює країну, навіть якщо вона була маріонеткою певних груп, у неї якимось чином міняється психологія. Він же не остання людина, Зеленський, у своєму житті і кар’єрі. У нього повинна бути якась людська гідність. От я сподіваюся на два фактори: непомірно нахабні вимоги Путіна і бунт фізичного Зеленського проти колективного Зеленського. Це може запобігти тій детально розписаній і прекрасно спланованій операції з капітуляції України", – пояснив політолог.

  Як повідомляв 5.UA, президент України Володимир Зеленський та президент Росії Володимир Путін поговорили по телефону. За даними Офісу президента, у розмові йшлося про зустрічі в "нормандському форматі". Президенти домовилися найближчим часом обговорити дату проведення засідання.

  Попередній матеріал
  Посилення корупції та тіньова економіка: ДРГ наголосила депутатам на ризиках нового законопроєкту
  Наступний матеріал
  Питання були трохи безглуздими – Сенцов про враження від пресконференції
  Loading...

  Пристайко: Говорити про дату проведення зустрічі у "нормандського формату" ще зарано

  У Берліні зустрінуться радники лідерів України, Німеччини, Франції та РФ для підготовки "нормандського формату"

  Радники лідерів "Нормандської четвірки" зустрінуться 2 вересня: ЗМІ дізналися, хто представить Україну

  "Нормандська четвірка" та "Велика сімка": про що говорили Зеленський і Меркель

  Україна підтримає залучення США до "нормандського формату" – Зеленський

  Болтон не заперечує можливої участі США в переговорах у "нормандському форматі"