5 канал

Український ланч в Мюнхені: про що сказали Волкер та Фріланд

  Щоб гарантувати безпеку на українському Донбасі, необхідно ввести миротворців ООН, зауважив спецпредставник США з питань України

  Український ланч уже кілька годин триває у межах Мюнхенської безпекової конференції. Тема дискусії -  "Війна нового типу: шляхи до миру". Прибув на український ланч і Петро Порошенко, там він виступає зі своєю промовою.

  Серед спікерів на зустрічі і український міністр закордонних справ Павло Клімкін. Говорив про російську загрозу для України. Зазначив, зокрема, що Росія досі боїться українських успіхів. На ланчі присутній, зокрема, спецпредставник США з питань України Курт Волкер. Під час виступу він наголосив: щоб гарантувати безпеку на українському Донбасі, необхідно ввести миротворців ООН.

  "Найкраще, що ми можемо зробити для захисту людей, гарантування безпеки і збереження миру на Донбасі, - це запровадити миротворчу місію ООН на цій території. Це посприяло б ефективному завершенню конфлікту та допомогло створити сприятливе середовище для повного виконання Мінських домовленостей. Ми хочемо бачити виконання Мінських угод, які проявляються у спеціальному статусі, виборах та повернення Україні її суверенітету. Мандат миротворчої місії ООН може забезпечити умови і час досягнення цих цілей. Таким чином ми зможемо гарантувати мир", - зазначив Волкер.

  Введення миротворчої місії ООН на Донбас підтримує і Канада. З такою заявою виступила в межах Мюнхенської безпекової конференції чільниця міністерства закордонних справ Канади Христя Фріланд. Однак, вона вважає, що "блакитні шоломи" мають з'явитися на окупованій частині території України після завершення усіх політичних процесів.

  "Миротворча місія ООН повинна вступати в дію наприкінці дипломатичного процесу. Нам слід багато чого зробити, щоб дійти до цього моменту. І якщо нам це вдасться, то необхідно діяти дуже чітко і прозоро стосовно територіальної цілісності України. І це було б фантастично. І Канада віддано докладає усіх зусиль, щоб підтримати будь-які миротворчі рішення", - сказала вона.

  Нагадаємо, екс-віце-президент США Джо Байден під час виступу на 54-й безпековій конференції у Мюнхені закликав "не сидіти склавши руки", а змусити РФ заплатити за свої дії.

  Попередній матеріал
  Хотів на роботу в ОРЛО: подробиці затримання одного з керівників Харківського прикордонного загону
  Наступний матеріал
  Від початку року на Донбасі загинув 21 український військовий – Порошенко
  Loading...

  Мюнхенська конференція: Байден закликав "не сидіти склавши руки", а змусити РФ заплатити за свої дії

  В США кортеж прем'єра Канади Джастіна Трюдо потрапив у ДТП – є травмовані

  Зустріч Волкера та Суркова не мала жодного результату – МЗС

  Волкер: Росія вже не виключає розгортання миротворчої місії по всій території на Донбасі

  "Це було замкнуте коло": Волкер розповів деталі перемовин із Сурковим

  Курт Волкер: Досягти миру на Донбасі можна за один рік