В'язниця у Верхньоуральську

Український консул відвідав Клиха: у РФ із політв'язня заочно стягнули 100 тис. руб

  Вигляд у Станіслава Клиха дещо кращий, ніж до того, однак проблеми з мовою все-таки є

  Український консул відвідав політв'язня Станіслава Клиха, який незаконно відбуває строк у Верхньоуральській в'язниці в Челябінській області. Про таке повідомив адвокат українця Ілля Новіков у власному Facebook. 

  Сам правозахисник також відвідав Станіслава Клиха й розповів про стан бранця Кремля. 

  "Сьогодні був у Станіслава Клиха у Верхньоуральській в'язниці. Вигляд в нього трохи кращий, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще більш незв'язно, ніж раніше, і зовсім не може утримувати увагу на одній темі", – зазначив Новіков. 

  Він додав, що у медичній картці українця скарг не зазначено. "За запитом консульства видали виписку з історії хвороби. Вони у в'язницях завжди такі, що нічого не зрозуміло, і скарг немає. Коли восени він потрапив з в'язниці до лікарні, лікували його глюкозою і циклодолом", – повідомив адвокат. 

  При цьому, за словами правозахисника, з Клиха заочно стягнули 100 тисяч рублів, а з Миколи Карпюка – 150 тисяч рублів.

  "Мати одного з російських солдатів-строковиків, кинутих у новорічний бій у Грозному 31 грудня 1994 року і загиблих там, звернулася з позовом у Тугулимський районний суд Свердловської області. Оскільки раніше вироком Чеченського верховного суду встановлено, що Карпюк та Клих причетні до загибелі її сина, вона просила з них п'ять мільйонів. Тугулимський суд присудив їй 250 тисяч. За 23 роки в Росії не знайшлося нікого, хто допоміг би матері вбитого хлопця, поки не підвернулися два українці", – зазначив адвокат.

  Довідка: Станіслава Клиха засудили до 20 років позбавлення волі після визнання винним у вбивстві російських вояків під час Чеченської війни. Попри те, що українець запевняв, що участі у бойових діях він ніколи не брав і навіть у Чечні ніколи не був. 26 жовтня Верховний суд РФ відмовився звільнити українців Клиха та Карпюка.

  Попередній матеріал
  Геращенко: В анексованому Криму українцям примусово видають російські паспорти
  Наступний матеріал
  У Криму силовики жорстоко побили кримського татарина та кинули його біля авто – Чубаров