5 канал

Наслідки страшних тортур: у МЗС прокоментували стан політв'язня Клиха

Моральний та фізичний стан українця викликає велике занепокоєння, кажуть у зовнішньополітичному відомстві

У Міністерстві закордонних справ "5 каналу" прокоментували стан здоров'я українського політв'язня Станіслава Клиха. Речниця зовнішньополітичного відомства Мар'яна Беца повідомила: нині дипломати шукають шляхи зустрічі з ув'язненим.

"Ми, безперечно, тримаємо це питання на контролі. Наприкінці вересня відбулася зустріч нашого консула з Клихом. Його моральний та фізичний стан викликає велике занепокоєння. Це, скоріше за все, наслідок тих страшних тортур, які застосовувала Російська Федерація. Місяць до того він перебував у психіатричній лікарні", – зазначила Беца.

"Питання надання допомоги Станіславу Клиху є одним із пріоритетних для Міністерства. Ми зараз вимагаємо ще чергову зустріч нашого консула з Станіславом Клихом. Будемо сподіватися, що буде надано дозвіл, хоча Російська Федерація дуже часто грубо порушує норми міжнародного права і не надає такий дозвіл", – повідомила речниця МЗС.

Нагадаємо, напередодні кримська активістка Ольга Афанасьєва повідомила, що стан здоров'я незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха різко погіршився, він провів у комі шість днів. Нещодавно в'язня провідувала мати, яка розповідала, що син перебуває у тяжкому стані. Українця забирали до психіатричної клініки, йому кололи невідомі препарати. 

Довідка: Станіслава Клиха засудили до 20 років позбавлення волі після визнання винним у вбивстві російських вояк під час Чеченської війни. Попри те, що українець запевняв, що участі у бойових діях він ніколи не брав і навіть у Чечні ніколи не був. 26 жовтня Верховний суд РФ відмовився звільнити українців Клиха та Карпюка.

Попередній матеріал
Засідання Національної ради реформ – трансляція завершена
Наступний матеріал
Перший політ "Горлиці": "Укроборонпром" показав маневри нового безпілотника
Loading...