Комплекси Javelin
Комплекси Javelin www.youtube.com

Україна вперше закупить у США ракетні комплекси Javelin – Чалий

  Читайте по-русски
  Принциповим є момент, що це буде не військова допомога, а саме іноземна військова закупівля

  Україна вперше закупить у США партію протитанкових ракетних комплексів Javelin – раніше ПТРК поставляли у вигляді військової допомоги. Про це розповів експосол України в Сполучених Штатах Валерій Чалий в інтерв'ю LB.ua.

  "Перша партія ПТРК Javelin надійшла нам як допомога. Вона оформлялася через фінансові механізми, однак це все-таки була пряма допомога. Вона не потребувала повернення коштів. Нинішня партія – це закупівля. Це іноземні військові продажі. Чому це важливо? Тому що вперше ми вийшли на рівень продажу між урядами", – розповів Чалий.

  Він пояснив, що наразі Київ та Вашингтон вийшли на той "рівень довіри", коли знімаються бар'єри для закупівлі озброєння в США.

  "Я вважаю це нашим величезним досягненням. Для цього треба було встановити довіру, реформувати систему, довести, що нові системи не будуть корумповано віддані росіянам, або захоплені ними…. Тепер ці нові ПТРК, коли вони будуть закуплені, ми зможемо використовувати на свій власний розсуд. І розташовувати їх там, де хочемо", – наголосив дипломат.

  Він уточнив, що наразі Україна отримує одну з найбільших допомог у світі з боку Вашингтону – хоч і в менших обсягах, ніж Ізраїль, Єгипет чи інші союзники США.

  "Ми посідаємо одне з перших місць на цьому напрямі. І це оборонне обладнання, тренінгові програми. Ми доклали величезних зусиль, щоби встановити цю довіру… Відповідні умови закупівлі вже затвердив Пентагон, Держдепартамент, тепер це розгляне Конгрес. І я сподіваюсь на позитивний результат, що ми отримаємо цю партію, після чого перед нами відкриються можливості зовсім іншого рівня", – резюмував Чалий.

  Нагадаємо, раніше США завершили опрацювання запиту України й офіційно схвалили можливість продажу 150 Javelin та обладнання.

  Попередній матеріал
  Побиття активістів біля посольства Туреччини: мітингувальники прийшли за поясненнями під стіни МЗС
  Наступний матеріал
  Порошенко: Моя мотивація – захищати Україну, амбіцій щодо посад не маю
  Loading...