Україна у Раді Європи висловила протест з приводу річного звіту генсека організації

  У доповіді про порушення прав людини не було жодної згадки про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі

  Українська делегація у Раді Європи висловила протест із приводу річного звіту генерального секретаря організації Турбйорна Ягланда.

  Про це повідомила нардеп Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook. Вона зауважила – у своїй доповіді генсек не згадав про окупований Росією Крим і Донбас. Ягланд представляв звіт про порушення прав людини на черговій сесії Ради Європи. Він зазначив, що Крим і Донбас не увійшли до доповіді через відсутність на місцях моніторингових місій, які могли би надати інформацію.

  "Сергій Соболєв задав спільне від нашої української делегації питання Генсеку РЄ Т. Янгланду (на жаль, тільки він зміг задати запитання, інші потрапили в хвіст списку): як так трапилося, що в щорічній доповіді Генсека про права людини на 104 сторінках немає жодного слова про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі, жодної згадки про тортури і арешти кримських татар , заручників, порушення права на життя, свободу слова, безпеку. На нашу думку, Янгланд дав жахливу і цинічну відповідь! Він заявив, що начебто інформація про стан з правами людини в окупованому Криму і Донбасі не увійшла в щорічну доповідь про права людини...., тому що в цю доповідь включається інформація , що отримана від спеціальних моніторингових місій РЄ і тд. А так як до Криму і Донбасу ніякі місії минулого року не допускалися, то і ніяка інформація в доповідь не увійшла", – написала Геращенко.

  Геращенко також зазначила, що у Парламентській асамблеї Ради Європи відчувається пом'якшення риторики і заклик повернути делегацію Російської Федерації до складу ПАРЄ уже цього року.

  Попередній матеріал
  Російське слідство повідомило, скільки грошей отримали вбивці Нєвмцова за злочин
  Наступний матеріал
  Парламент Хорватії майже одноголосно вирішив саморозпуститися

  Заліщук прокоментувала скандальну заяву генсека ПАРЄ

  У ПАРЄ звучать заклики повернути делегацію Росії вже цього року – Геращенко

  Відео виступу Савченко на засіданні ПАРЄ: Я готова до переговорів з Росією і сепаратистами