Заліщук прокоментувала скандальну заяву генсека ПАРЄ

Генсек ПАРЄ заявив, що звіти щодо порушення прав людей у анексованому Криму та на окупованих територіях Донбасу не можуть бути включені у щорічну доповідь

Про це в ефірі "5 каналу" повідомила народний депутат від БПП, заступник члена постійної делегації у ПАРЄ Світлана Заліщук.

"У перший день пленарної сесії генеральний секретар виступає перед Асамблеєю, де в делегації є можливість поставити будь-які питання. Від нас було питання, чому у щорічну доповідь щодо прав людини не увійшла та частина звіту щодо порушення прав людини в анексованому Криму та на окупованому Донбасі", – розповіла Заліщук.

За її словами, у січні була відправлена окрема делегація до Криму, і у квітні було опубліковано звіт щодо порушення прав людини у Криму, але ця частина не увійшла у щорічну доповідь.

"Пояснення генсека було таким, що традиційні моніторингові місії не мали доступу до територій, які не контролює Україна відповідно, на Донбасі і в Криму, тому вони не могли увійти до цієї доповіді. Але ми вважаємо, що тоді тим більше, якщо є серйозні побоювання, що на цих територіях права порушуються, то вони повинні були знайти там відображення, і ця частина обов'язково мала увійти у щорічну доповідь", – пояснила вона.

Заліщук наголосила, що українська делегація повернеться до дискусії з генсеком, аби вирішити цю ситуацію.

Нагадаємо, у Парламентській асамблеї Ради Європи відчувається пом'якшення риторики і заклик повернути делегацію Російської Федерації до складу ПАРЄ уже цього року.

Попередній матеріал
У ПАРЄ звучать заклики повернути делегацію Росії вже цього року – Геращенко
Наступний матеріал
Російське слідство повідомило, скільки грошей отримали вбивці Нєвмцова за злочин

У ПАРЄ звучать заклики повернути делегацію Росії вже цього року – Геращенко

Відео виступу Савченко на засіданні ПАРЄ: Я готова до переговорів з Росією і сепаратистами