НАТО-Україна
НАТО-Україна Depositphotos

Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО – Кулеба

  Читайте по-русски
  Україна тепер є одним з шести партнерів із розширених можливостей

  Україна отримала статус партнера з розширених можливостей НАТО. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у себе на сторінці Twitter.

  "Цей день настав. Я щиро вдячний нашим партнерам в Альянсі, завдяки яким це рішення стало можливим. Україна нарешті отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Ми робимо одні одних сильнішими разом!" – написав він.

  "Як партнер НАТО Україна надала війська для операцій союзників, в тому числі в Афганістані і Косові, а також для Сил реагування і навчань НАТО. Союзники високо цінують цей значний внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичній безпеці", – пояснили в НАТО рішення прийняти Україну до програми, передає "Європейська правда" із посиланням на прес-службу Альянсу.

  Варто зазначити, що приєднання до програми НАТО "Партнерство розширених можливостей" ще не передбачає перспективи членства в Альянсі. Але дає можливість забезпечити оперативне планування на ранніх стадіях кризи та розширити обмін розвідувальними даними. Також програма передбачає участь у спільних навчаннях та можливість для українських військових обіймати посади в Міжнародному військовому штабі НАТО та інших командних структурах Альянсу.

  Україна тепер є одним з шести партнерів із розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією.

  Нагадаємо, нещодавно НАТО затвердив новий пакет підтримки України і Грузії.

  Попередній матеріал
  Циклони і температурні контрасти – коли чекати послаблення спеки в Україні
  Наступний матеріал
  Убивство Катерини Гандзюк: Мангера примусово доставлять до суду
  Loading...