Жумаділов
Жумаділов Інтерфакс

Україна могла б отримати більш дешеву вакцину, якби не втручання Степанова – глава ДП "Медичні закупівлі"

  Читайте по-русски
  Жумаділов заявив, що чільник МОЗ сам обирав постачальника, чим перевищив повноваження

  У держпідприємстві "Медичні закупівлі заявили, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов втрутився в процес обрання постачальника вакцини для України. Через це, за словами глави ДП Арсена Жумаділова, ціна на вакцину була вище, ніж очікувалася. Про це він написав на своїй сторінці Facebook.

  Жумаділов написав, що наразі в світі є 7,25 мільярдів замовлених вакцин, тож для України виробники мали б зарезервувати 40 млн доз вакцин, 32 з яких мали б бути замовлені на комерційній основі. Ще 8 млн доз Україна отримає по COVAX.

  "Натомість станом на 29 грудня мали 0", – написав Жумаділов.

  У держпідприємстві зазначили, що з весни по сьогодні потрібно було підписати принаймні 4-5 угод із кількома виробниками, що випускають вакцини за різними технологіями. Необхідно було й прописати вичерпний перелік вимог до вакцини, які, в разі невиконання виробником, стають підставою для неприйняття товару.

  Однак лише 10 грудня Міністерство охорони здоров'я уповноважило ДП на проведення закупівлі. Станом на 18 грудня з кількома виробниками вівся діалог щодо укладання договорів поставок в найкоротші строки.

  За словами Жумаділова, 21 грудня міністр охорони здоров'я на нараді в прем'єр-міністра заявив про зрив переговорів з виробниками вакцин, оскільки "Медичні закупівлі" вимагали банківську гарантію на передоплату. Жумаділов підкреслив, що це стандартна процедура.

  Через це очільник уряду Денис Шмигаль доручив підприємству працювати з ринком виключно через МОЗ, а Степанов цього ж дня підтвердив, що всі дії щодо закупівлі вакцини мають погоджуватись міністерством, пише Жумаділов.

  "Чи-то через нерозуміння специфіки функціонування фінансових інструментів, чи-то з умислом усунути ДП від прямих переговорів, міністр видав цю нашу вимогу до постачальників як загрозу зриву", – зазначив Жумаділов та додав, що виробник у той же день повідомив про готовність надати банківську гарантію на передоплату.

  Станом на ранок 28 грудня ДП отримало відповідь лише по одному постачальнику, з яким і уклали договір.

  "Міністр, по суті, сам визначив постачальника. За моєю інформацією, Україна могла отримати ціну щонайменше на 1 долар США нижчу від фінальної, якби ДП вело переговори самостійно, створивши конкуретний тиск на постачальника", – зазначив він.

  Жумаділов наголосив, що станом на сьогодні Україна дійсно могла мати вже два контракти, а не один, за двома різними вакцинами.

  "Від січня місяця єдина функція, що її виконує МОЗ стосовно закупівлі вакцини, має полягати в комунікації - підтверджувати, якщо звертатимуться, виробникам вакцин повноваження ДП щодо контрактування вакцини. Підігравати далі міністру Степанову в його бездарних спробах вести переговори я не планую", – підсумував він.

  Нагадаємо, оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я затвердив план імунізації населення від COVID-19. Документ розробили фахівці Центру громадського здоров'я України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ.

  Попередній матеріал
  У Швейцарії випробують прототип аеротаксі, яке здійснюватиме вертикальний зліт
  Наступний матеріал
  У Білорусі вийшли на перший протест в 2021 році 
  Loading...

  В Британії дозволять змішувати вакцини від COVID-19 – за яких умов

  Мексиканка, якій вкололи вакцину від COVID-19, потрапила в реанімацію – подробиці

  Використання російської вакцини в Україні неприпустиме і буде тягнути за собою ризики – Порошенко

  У Фінляндії зафіксували першу побічну реакцію на вакцину Pfizer

  Російську вакцину в Україні реєструвати не будуть – Ляшко

  Вакцинація проти COVID-19 розпочалася у 29 країнах світу