Служба безпеки України
Служба безпеки України Shutterstock

Ухвалити без зволікань: ЄС, США й НАТО нагадали Україні про реформу СБУ

  Читайте по-русски
  Законопроєкт передбачає скорочення штату та демілітаризацію СБУ

  В Європейському Союзі, Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та Сполучених Штатах Америки закликали Верховну Раду без зволікань ухвалити нову редакцію законопроєкту про Службу безпеки України, мовиться в заяві, оприлюдненій Представництвом Європейського Союзу в Україні у Facebook.

  "Міжнародна дорадча група, до складу якої входять представники ЄС, НАТО та Сполучених Штатів, вважає, що законопроєкт про Службу безпеки України в редакції, затвердженій 14 липня комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, відкриває обнадійливі перспективи для реформування Служби і великою мірою відповідає європейським та євроатлантичним принципам і провідній практиці. Закликаємо Верховну Раду України ухвалити зазначений законопроєкт без зволікань", – наголошується в заяві.

  Зазначається, що законопроєкт передбачає скорочення штату та демілітаризацію СБУ, а також поступове позбавлення Служби всіх повноважень досудового розслідування.

  "Ми також закликаємо Верховну Раду та уряд України якомога швидше зробити наступний крок – розпочати практичну реалізацію положень закону. Для втілення реформи в життя необхідно також ухвалити додаткові законодавчі акти, зокрема "сателітний" закон, що врегулює порядок передання Службою безпеки України повноважень на проведення досудового розслідування іншим органам", – додали в Міжнародній дорадчій групі.

  Нагадаємо, під час перемовин між Україною та Міжнародним валютним фондом (МВФ) сторони досягли компромісу у питаннях антикорупційної реформи.

  Попередній матеріал
  Відпрацьовували штурм у міській місцевості: в Україні тривають військові навчання "Козацька булава-2021"
  Наступний матеріал
  Спека поступово спаде: яку погоду чекати на вихідних та коли в Україну прийдуть дощі
  Loading...

  ДБР і СБУ знову прийшли з обшуками в "Київавтодор" і столичну адміністрацію

  У СБУ заявили про блокування активів 174 компаній із "контрабандного списку" РНБО

  Мінкульт вніс до чорного списку російського коментатора Губернієва

  СБУ спільно із посольство Ізраїлю провела антитерористичні навчання у Києві – фотогалерея

  СБУ знешкодила криптоферму, через яку без води і світла могла залишитися частина Чернігівщини

  У Києві в неділю пройдуть антитерористичні навчання СБУ – які будуть обмеження