Указ про оголошення дострокових виборів - знову в дії (репортаж)

  Одразу два суди ухвалили рішення щодо дострокових виборів. Спершу - Окружний адміністративний суд зупинив справу про дочасні перегони. Таким чином він задовольнив клопотання БЮТу. У блоці Тимошенко переконані - подальший розгляд безглуздий, бо Президент і так призупинив свій Указ №911. А ось Київський Апеляційний адмінсуд задовольняв скаргу Банкової. Служителі Феміди скасували рішення Окружного адмінсуду, який 10 жовтня зупинив вибори. Таким чином указ про нову парламентську кампанію - дієздатний.
  Зранку в Окружному суді  бютівці виграють справу. Провадження про оскарження указу Президента щодо дострокових виборів -  закривають. Жодних оскаржень і клопотань. Ані представників суду, ані Секретаріату. Депутати задоволені - питання дочасних перегонів втратило актуальність.

  Юрій Бачун, суддя Окружного адміністративного суду: "Справа 2-432 за позовом Блоку Юлії Тимошенко до Президента України, ЦВК закрито і цієї справи в суді вже не існує. воно тепер може бути у впровадженні апеляційної інстанції чи з огляду на інші обставини переданов архів".

  Валерій Писаренко, народний депутат, БЮТ: "Тепер можна констатувати, що виборів ніяких не буде. Справа направлена в архів, всі судові перепитії закінчені і закінчилося перетворення суду на шоу Савіка Шустера. Я переконаний що з цього часу Президент припинить будь-яке підштовхування на дочасні вибори".

  А в апеляційному суді, куди свого часу позивалася Банкова, справу і не думали ховати в архів. Тут робота над відновленням президентського указу - кипить. Присутні всі: і представники Секретаріату, і ЦВК, і Генпрокуратри, і БЮТ. Останні - одразу подають своє клопотання. Таке саме - як і вранці до Окружного суду. Колегія суддів прохання БЮТ відхиляє, депутати роблять ще три спроби. Судді - непохитні. Обурені бютівіці називають засідння комедією і просять слова. Натомість судді просять їх залишити приміщення. Викликають охорону.

  ...Судді радилися більше години. Зрештою, вирішили скасувати колишню ухвалу Окружного суду про призупинення дії Указу Президента. Бютівці задоволені, а з Секретаріату вже натякають про можливу кримінальну відповідальність судді, який першим насмілився зупинити президентський Указ.

  Руслан Кирилюк, представник Секретаріату Президента в судах: "Це дає нам підстави наполягати, щоб суддя був притягнутий до відповідної відповідальності. Ми сподіваємось, що це судове рішення в майбутньому зорієнтує інших суддів у пракитиці щодо виборчих справ і таких більше випадків не буде, коли через ухвалу судді, явно незаконної, поза межами компетенції, буде зупинятися конституційний процес в Україні".

  Сьогоднішнє рішення апеляційного суду можна буде оскаржити лише у Вищому адмінсуді.

  Анна Мірошниченко, Олександр Котельніков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Несподівано зросли котирування на світових фондових майданчиках
  Наступний матеріал
  НАТО готове захистити бранців з "Фаїни"
  Теги:
  Loading...