Безвіз
Безвіз dialog.ua

Угода про асоціацію з ЄС та безвіз, досягнуті Порошенком, є найбільшими здобутками України за 30 років незалежності – опитування

Читайте по-русски
За даними аналітиків, переважна більшість українських досягнень пов'язана з Євросоюзом

П'ятий президент Петро Порошенко визнаний найефективнішим главою держави – керівником зовнішньополітичної діяльності. Такими є результати опитування 100 експертів аналітичних центрів та журналістів-міжнародників, яке провела Рада зовнішньої політики "Українська призма", повідомляє "Європейська правда".

Так, за результатами опитування, за Петра Порошенка проголосували 75% експертів, за Леоніда Кучму – 14%, Леоніда Кравчука – 5%, Володимира Зеленського – 4%, Віктора Ющенка – 2%.

.
.Foreign Policy Council "Ukrainian Prism"

Переважна більшість українських досягнень так чи інакше пов'язана з Європейським Союзом.

Зокрема, найбільшим досягненням України у сфері зовнішньої політики за 30 років є підписання Угоди про асоціацію – так вважає майже половина (45%) учасників експертного опитування. Ще 24% учасників опитування назвали головним досягненням безвіз. Здобуття та збереження незалежності, суверенітету та міжнародної суб'єктності відзначили 13%, формування міжнародної коаліції з протидії російській агресії – 11%, 4% відзначили прогрес у євроінтеграції.

.
.Foreign Policy Council "Ukrainian Prism"

Основними провалами років незалежності вважають Будапештський меморандум (15%), відмову в наданні Україні Плану дій щодо членства в НАТО (12%), неспроможність нейтралізувати російську загрозу (11%), Харківські угоди (6%) та втрату Україною ядерного статусу (4%).

Найефективнішим міністром закордонних справ експерти вважають міністра часів Порошенка Павла Клімкіна (31%). Загалом із 14 міністрів закордонних справ незалежної України до п'ятірки найефективніших увійшли також Геннадій Удовенко, Анатолій Зленко, Дмитро Кулеба та Борис Тарасюк.

Переважна більшість експертів ключовим стратегічним партнером вважає США (54%). А також Польщу (26%), Канаду (14%), Литву (12%) і Велику Британію (6%).

Водночас успішно відстоювати свої інтереси Україні найкраще вдавалося в Європейському Союзі, Центрально-Східній Європі, США та Канаді, Чорноморському регіоні.

А найбільш успішною і сталою впродовж останніх 30 років була діяльність держави на напрямах європейської та євроатлантичної інтеграції, в питаннях міжнародної безпеки, економічній та публічній дипломатії.

Читайте також: "Без наших воїнів не було б нічого": Петро Порошенко вшанував полеглих на Донбасі військових

Попередній матеріал
Смерть очільника Кривого Рогу: стало відомо, хто виконуватиме обов'язки міського голови
Наступний матеріал
Штам коронавірусу "Дельта": у США зростає кількість випадків зараження серед вакцинованих
Loading...