Данилюк
Данилюк uapress.com

У Зеленського розповіли, чи продовжить Україна співпрацю з МВФ, Світовим банком та ЄБРР

  Читайте по-русски
  Представник Зеленського розповів, що МВФ очікує повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення в законодавче поле

  Співпраця з МВФ, зі Світовим банком і з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) буде продовжена. Про це в інтерв'ю "Обозревателю" заявив екс-міністр економіки Олександр Данилюк і ймовірний майбутній секретар РНБО.

  Він зазначив, що у співпраці є потреба, бо багато змін, які були розпочаті, не були реалізовані. При цьому Данилюк визнав, що економіка нині росте. 

  "Економіка вже росте стільки-то кварталів поспіль, але ми розуміємо, що ситуація ще нестабільна. Будь-які серйозні зміни на зовнішніх ринках позначаться моментально. Це перше. Друге, навіть якщо позитивний цикл триватиме, то все одно зростання з трьома відсотками – це не зростання. І тому важливі серйозні зміни, які дадуть поштовх, які зроблять нас більш конкурентоспроможними. Це відповідальність влади перед громадянами – відповідальна політика", – зазначив Данилюк.

  Також політик сказав, що вважає, що Україну мають підтримати, бо у нашої країни є в цьому фінансова необхідність.

  "Наприклад, тільки гроші на інфраструктуру, ми говоримо про мільярди доларів, десятки мільярдів... Ось чому ми говоримо про модернізацію інфраструктури. І тому нам потрібна фінансова допомога. Але треба спочатку розуміти, чого ми хочемо, і отримувати фінансову підтримку від того, де ми самі не можемо впоратися. Це важливо. Тому співпраця з МВФ буде продовжена. Така ж ситуація зі Світовим банком і з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Це наші партнери, вони завжди нас будуть підтримувати, якщо ми будемо налаштовані на зміни", – пояснив він.

  Крім того, Данилюк зауважив, що МВФ очікує повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення в законодавче поле.

  "Якщо ВР не буде вживати заходів, то від цього будуть страждати всі. Тому це непростий процес. І тут треба знаходити нам спільне рішення з парламентом і з урядом, щоб у цьому якоїсь політичної катавасії ми все ж дотримувалися своїх зобов'язань, тому що це питання довіри", – додав екс-міністр.

  Як повідомляв 5.UA, у МВФ розповіли, за яких умов поновлять співпрацю з Україною

  Попередній матеріал
  "Забери швидко": водій маршрутки на столичній Оболоні вразив пасажирів благородним вчинком
  Наступний матеріал
  Де в Києві повітря чисте, а де забруднене – результати дослідження за квітень
  Loading...