Українці у більшості своїй стримано-позитивно ставляться до ідеї сформувати уряд національної єдності за прикладом Ізраїлю з фракцій парламенту "Слуга народу", "Європейська Солідарність", "Батьківщина" та "Голос". Серед можливих очільників такого уряду найчастіше називають п'ятого президента Петра Порошенка.
Про це йдеться у дослідженні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
За даними КМІС, позитивно до створення уряду єдності ставляться 37% опитаних, 38% ставляться до ініціативи нейтрально, ще 19% – негативно. Решта 7% респондентів – не визначилися зі своєю думкою.

Також в українців запитали у відкритому форматі, кого вони б хотіли бачити на чолі такого Кабміну. Переважна більшість опитаних (75,5%) не змогли відповісти на це запитання. Ті, хто мав якусь відповідь, найчастіше називали прізвище Порошенка (6,3% серед усіх і 25,5% серед тих, хто відповів), головкома ЗСУ Валерія Залужного (3,4% та 13,8%), нардепки Юлії Тимошенко (2,2% і 9,2%).

Серед інших кандидатів: Денис Шмигаль, Дмитро Разумков, Олексій Гончаренко, Михайло Подоляк, Арсеній Яценюк, Володимир Гройсман, Андрій Єрмак, Євгеній Мураєв тощо.
Як зауважили соціологи, в усіх регіонах України ставлення до створення уряду національної єдності є досить подібним. Підтримали ініціативу: у західній частині країни – 36%, у східній – 24%, у південній – 36%, у центральній – 42%.

Нагадаємо, останнє опитування КМІС також показало, що Порошенко – це єдиний політик, до якого зростає довіра українців.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.