tsn.ua

У Центрвиборчкомі пояснили, як голосувати українцям у РФ

  Дізнатися, чи внесено виборця до Державного реєстру, можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця"

  У Центральній виборчій комісії повідомили, що українців, які перебувають на консульському обліку в дипустановах України на території Росії, внесено до списків виборців і вони можуть проголосувати на виборах президента України в дільницях, перенесених з РФ до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії. Про таке повідомила прес-служба комісії.

  "ЦВК звертає увагу громадян України, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах України на території Російської Федерації та планують брати участь у голосуванні під час проведення чергових виборів президента України 31 березня 2019 року, на відсутність додаткових вимог щодо реалізації їх права голосу. Зазначену категорію громадян України внесено до списків виборців, тому вони мають можливість безперешкодно брати участь у голосуванні на відповідних виборчих дільницях, указаних у додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року № 274", – наголосили в повідомленні.

  Крім того, громадяни України, які тимчасово перебувають у Російській Федерації та мають паспорт громадянина України, можуть реалізувати своє право голосу за місцем своєї реєстрації в Україні.

  "Дізнатися, чи внесено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити правильність зазначення в Державному реєстрі виборців його прізвища, імені, по-батькові та виборчої адреси можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" на веб-сторінці "Державний реєстр виборців". Для цього потрібно зареєструватися в "Особистому кабінеті виборця" і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану під час реєстрації", – нагадали в ЦВК.

  Нагадаємо, згідно з постановою ЦВК №274, до переліку закордонних виборчих дільниць було внесено зміни, зокрема п'ять виборчих дільниць перенесено з території Російської Федерації (у Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі та Новосибірську) до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.

  Попередній матеріал
  Вибух у Магнітогорську: в МЗС прокоментували інформацію про зниклу українку
  Наступний матеріал
  В Амстердамі демонтували відомий знак – I amsterdam

  Клімкін пояснив, чому вирішили закрити всі виборчі дільниці в Росії

  В Україні офіційно стартувала президентська виборча кампанія – подробиці

  ЦВК назвала дату, коли офіційно стартує президентська кампанія в Україні

  Путін розраховує на прихід до влади зговірливих політиків, що поступляться національними інтересами України

  ЄС запровадив санкції проти організаторів "виборів" в ОРДЛО: повний список імен

  CNN вирішив підправити матеріал з "російським" Сімферополем