Зелені чоловічки
Зелені чоловічки Фото lenta.ru

У Stratfor спрогнозували, чи наважиться Путін пробити сухопутний коридор до Криму

Росії знадобиться від 20 до 30 тисяч солдатів для створення російського "сухопутного мосту" до Криму і приблизно вдвічі більше – від 40 до 60 тисяч осіб, щоб досягти Придністров'я

Сценарій наземного коридору до Криму або Придністров'я вкрай малоймовірний на цей момент. Якби Росія збиралася зробити настільки серйозний військовий крок, то зробила б це на самому початку конфлікту. Про це в інтерв’ю Українській службі Радіо Свобода сказав Юджин Чаусовський – старший аналітик з питань Євразії американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, що відома своїми економічними і геополітичними прогнозами про події у світі, до яких дослухаються у високих кабінетах у США та в Європі.

"Враховуючи, що за останні рік-два ситуація все ж стабілізувалася, думаю, це робить ще більш малоймовірним, що Росія піде на такі дії. Водночас зазначу, не думаю, що такий розвиток подій слід повністю виключити. Можуть виникнути зовнішні чинники, які здатні вплинути на це рішення, як і на конкретні цифри. Коли ми вперше підготували цю доповідь про можливі військові сценарії в Україні (а було це чотири роки тому), то оцінили, що Росії знадобиться від 20 до 30 тисяч солдатів для створення російського "сухопутного мосту" до Криму і приблизно в два рази більше – від 40 до 60 тисяч осіб, щоб досягти Придністров'я. Думаю, ці цифри і досі правильні", – наголосив Юджин Чаусовський.

Водночас, зважаючи на зміни, які сталися в армії України, експерт зазначив, що "безсумнівно, українські військові покращили свої можливості і техніку. Не тільки за рахунок "Джавелінів", а й в результаті навчань, внаслідок реформ, які проводилися протягом останніх чотирьох років. Але при цьому маю сказати, що і Росія за цей час провела і військову модернізацію, і реформи. Тож, звичайно, Україна поліпшила свої можливості з військової точки зору. І, ймовірно, Росії знадобилося б більше військ і більше військової техніки ... Але я не думаю, що "Джавеліни" можуть щось змінити в глобальному плані в цьому конфлікті, який, як і раніше, може бути таким, як ми прогнозували 4 роки тому".

Загалом же, ЗСУ, з точки зору експерта, не зрівняються з російськими (за кількістю солдатів та наявної військової техніки – ред.). Отже, все буде залежати від рівня підтримки, яку Україна може отримати від Заходу і НАТО

"Водночас зверніть увагу на той факт, що досі Росія діяла (що військовими засобами, що опосередковано) тільки в таких місцях, як Крим або східна Україна, тому що це має максимальну політичну підтримку (всередині самої країни – ред.) і військових дій, і силових рішень. Але якщо вона вийде за рамки цих територій, наприклад, якщо мова про "наземний коридор", то в залежності від того, як далеко це зайде, все стає менш життєздатним і сприятливим для російського політичного клімату. Таким чином, якщо ми побачимо війну на виснаження з Україною або тимчасові військові дії, Росія зіткнеться з величезними внутрішніми проблемами", – підсумував Юджин Чаусовський.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Зелені чоловічки" на вулицях окупованого Луганська – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/

Попередній матеріал
Російських моряків, які перевозили 10 тонн кокаїну, в Африці взяли під варту – подробиці
Наступний матеріал
Збірна України відмовилася від участі в Універсіаді-2019 в Росії
Loading...

Бірюков: Росія ніколи не була Україні другом і точно ніколи не стане – це буде "холодний мир"

"Зростання напруженості в Азовському морі і загрози для безпеки Європи": дебати в ПАРЄ – відео

У нас дуже багато "сюрпризів" для росіян у разі вторгнення – Порошенко

РФ фактично хоче анексувати Азовське море – Полторак

У Пентагоні обговорюють надання Україні протикорабельних ракет "Гарпун" – джерела

"Рух був із заходу на схід": Гримчак припустив, що підштовхнуло РФ у 2014 році розв'язати війну на Донбасі