Юрій Бірюков
Юрій Бірюков 5 канал

Бірюков: Росія ніколи не була Україні другом і точно ніколи не стане – це буде "холодний мир"

Історія із захопленням українських моряків у Керченській протоці показує, що РФ готова йти далі

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков прокоментував заяву Петра Порошенка про те, що ворог прийшов до нас не по Крим, ворог прийшов до нас не по Донбас, ворог прийшов по всю Україну.

На запитання ведучої, чи буде тема захисту України ключовою наступні п'ять років, Бірюков сказав: "У нас окупована частина території, тому ми, та частина політиків і суспільства, які не згодні на компроміс та мир за будь-яку ціну, ми маємо захищати Україну, і говорити про звільнення окупованих територій – це наш обов'язок. Так, у нас є такі ура-патріоти, як кричать, що давайте організуємо наступ. І що, закидаємо Донецьк трупами наших військовослужбовців і попутно знищимо кілька десятків тисяч мирного населення, що там залишилось? Тому в цьому плані я не думаю, що щось може змінитися. Вибрано політико-дипломатичний шлях, вибраний шлях посилення ЗСУ, які стримують Росію, адже Росія не хоче спинятися, вона хоче йти далі. Історія з Керченською протокою показує, що РФ готова йти далі, і що її стримує – це ЗСУ та різні правоохоронні відомства. Із того, що я розумію. Думаю, захід зараз чекає результатів Президенських виборів, перш ніч почати новий дипломатичний виток, щоб зрозуміти, чого хоче український народ. Бо ж деякі політики пропонують записати звернення Путіну і домовлятися десь там посередині".

Бірюков також спрогнозував, як складатимуться відносини з Росією далі і чи чекати "холодного миру" на найближчі п'ять років: "Я думаю, що для більшості тих, хто стикнувся всерйоз з Росією на війні, та мене особисто влаштує мир після нашої перемоги і для мене він завжди буде холодним. Я все своє подальше життя вважатиму Росію ворогом. Зараз активним ворогом. Навіть коли там зміниться влада, люди та озвучувані напрями розвитку, пробачте, минулі 300 років і ці п'ять, які вже пережили ми, наше покоління, ну тут уже остаточно мають отрезвити нас, що поряд із нами, біля нашого кордону країна-агресор, не друг, ніколи ним не була, по суті, і точно ніколи не буде. Це буде "холодний мир".

Попередній матеріал
Допрем'єрний показ історичного екшену "Крути 1918": актори та сценарист пригадали роботу над стрічкою
Наступний матеріал
Що означає "Від Крут до Брюсселя" та чому найбільші перемоги Президент планує на останній рік другого терміну – "БлогПост"
Loading...

"Рух був із заходу на схід": Гримчак припустив, що підштовхнуло РФ у 2014 році розв'язати війну на Донбасі

"Щоб у "північної лисички" було менше шансів" – Подерв'янський підтримав Порошенка

Бій під Крутами: як школярі та студенти затримали ворога і дали змогу світові визнати українську незалежність

Українці втратили місця у комітеті ПАРЄ, що працював над зняттям санкцій проти РФ

У нас дуже багато "сюрпризів" для росіян у разі вторгнення – Порошенко

РФ фактично хоче анексувати Азовське море – Полторак