У СП спростували інформацію про виділення грошей бранцям "Фаїни"

  Четвер надвечір відзначився скандалом. Свою обіцянку про виділення Президентом України мільйона трьохсот тисяч гривень 17 українським морякам з судна "Фаїна", які понад 4 місяці пробули у полоні сомалійських піратів і сьогодні нарешті потрапили на тверду землю, надвечір спростував перший заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони. За словами Степана Гавриша, він помилився.

  Тому, цитата, ця інформація не має і не могла мати ніякого відношення до реальної ситуації і не відповідає дійсності". Реакція самих моряків на цю заяву можновладця досі невідома. Вони виснажені полоном і дуже стомлені, а за декілька годин мають вже летіти до України. В кенійському порту Момбаса, куди їх доправили, працює кореспондент "5 каналу" Олександр Аргат. Подробиці від нього.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Одразу по прибуттю "Фаїни" моряків оглянули лікарі і визнали, що стан більшості з них є нормальним. Після коротких урочистостей моряків які були в полоні заступив новий екіпаж. До обов`язків нового екіпажу входитиме розвантаження військового грузу який знаходиться на судні "Фаїна". Зокрема, це 33 модернізованих танка Т-72, шість ракетних систем залпового вогню "Град", численні зенітні установки та інше озброєння. Чиновники зазаначили, що випадок із "Фаїною" не позначиться на співробітництві України та Кенії у сфері військово-промислового комплексу. Зокрема, Микола Маломуж повідомив що Україна і надалі поставлятиме зброю до цієї республіки. Українські моряки прибудуть до Києва уночі 13 лютого і прибудуть до Києва пообіді. У аеропорту "Бориспіль" їх зустріне Президент України Віктор Ющенко та родичі. Після цього моряки, які матимуть потребу вирушать до державної лікарні "Феофанія". Після детального медичного огляду вони зможуть вирушити додому. Маршрут "Фаїни" з новим екіпажем поки-що невідомий, але за попередньою інформацією судно пробуде у Момбасі ще щонайменше тиждень".

  Попередній матеріал
  У Міноборони немає коштів на навчання професійних льотчиків (репортаж)
  Наступний матеріал
  Ъ: "Фаїну" захопили за наводкою з Одеси
  Теги:
  Loading...