У Міноборони немає коштів на навчання професійних льотчиків (репортаж)

  Льотчики без польотів. Міністерство оборони пересаджує бійців тактичної авіації із винищувачів на тренажери. Щоб підійматися в небо - у Міністерства немає грошей. Пального вистачає лише для бойового чергування. "5 канал" побував в одній з найкращих авіаційних частин України, яка охороняє небо над Києвом, Чорнобильською атомною станцією та іншими важливими об`єктами.
  Замість польтів у небі професійні льотчики маневрують іграшковими моделями. Це так вони вчаться вищому пілотажу у теорії. Спробувати все на практиці не виходить, у небо не пускають.

  Натомість на тренажері - літай досхочу. Щоправда єдиний у бригаді зразок виготовлений ще за радянських часів. Пілоти на нього не скаржаться - але щоб стати професіоналом - одного тренажера, кажуть, замало. 

  Роман Сухан, 5 канал: "Посидіти в такій кабіні льотчики тепер можуть хіба що коли літак на землі. В небо не пускають. Командири кажуть - не має пального. Коли в минулі роки в тиждень вилітали щонайменше двічі, то за весь 2009 рік вилетіли тільки один раз".

  За минулий рік льотчики зразкової васильківської бригади відлітали 800 годин. На цей заплановано лише 140. Аби заощадити - довелося пересісти з винищувачів МІГ-29 на літально-навчальний А-39. Економія пального - у 6 разів.

  Від мінімально необхідного фінансування цьогоріч льотчики отримали лише 20 відсотків. Скаржиться заступник командувача повітряних сил.  Каже через це в небо випускають літаки лише на бойове чергування. Вчити молодих та підтримувати навички - льотчикам немає за що.

  Із бойового режиму більшість літаків бригади у Василькові нині перейшла в режим "консервування". Чекають своєї черги під брезентом. В деяких - незабаром закінчення терміну експулуатації. Якщо грошей на ремонт не дадуть - військові кажуть - щороку доведеться списувати кожен 10-тий винищувач.

  Роман Сухан, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.90Мб)
  Попередній матеріал
  В Україну повернулися бранці "Босфорус Продіджи" (репортаж)
  Наступний матеріал
  У СП спростували інформацію про виділення грошей бранцям "Фаїни"
  Теги:
  Loading...